Paradajky s paprikou v jednom skleniku

Je pravda ze paradajky a papriky by sa nemali pestovat naraz v jednom skleniku? Uz ma o tom presviedcalo viac ludi, ale neviem si nejak vysvetlit preco by to mal byt problem.
Odpovedať
tak ti co ta presviedcaju, mali by vediet preco. Ale co poznam majitelov sklenikov naokolo, tak vsetci pestuju vsetko. Paradajky, papriky, uhorky, jeden aj melony a okrem toho samozrejme salaty a redkovky
Odpovedať
@zita19 ano, udajne je to pre rozne naroky na vlhkost vzduchu..to co vyhovuje paprikam uz sposobuje u rajcin plesen 🤔
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
To som nepočula, že by sa nemohli pestovať paradajky a papriky v jednom skleníku. Ja mám veľký skleník z https://skleniky-kinplast.cz a pestujem tam zrazu uhorky, papriky a paradajky a všetkému sa darí.
Odpovedať
ja som to tiez niekde zachytila a malo to byt prave vzhladom na vlhko. kym paprika uprednostnuje teplo a vlhko, tak u rajcin takato klima spusta hubove ochorenia
Odpovedať
@ivanakl dakujem, takze to bude asi blud
Odpovedať
@stellael ano ano tak to bolo
Odpovedať
Moja 85 ročná mama pestuje už asi 40 rokov v skleníku paradajky, papriky, uhorky hadovky, jahody a priesady stále na tom istom mieste a úrodu má vždy dobrú až výbornú. Tajomstvo je vo vetraní - počas teplých letných nocí má skleník otvorené všetky okná aj dvere aby sa tam nedržala veľká vlhkosť a paradajky postrekuje riedeným kyslým mliekom proti plesniam.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Pestovať sa môžu, ale tak, ako to už tu bolo napísané majú rôzne nároky na vlhkosť. Podľa toho, čo preferujete. Ja tam mám prevažne rajčiny(32 koreňov) , papriky len asi 4 korene, mám ich ďalej od vetracieho okienka a občas strieknem skoro ráno na list, zatiaľ čo rajčiny zavlažujem len zospodu, nikdy nie na list a viac vetrám.
Odpovedať
Profilova fotka
Moji rodičia pestujú v skleníku všetko naraz a musím povedať, že sa im s tým aj darí
Odpovedať
@tamkake15 nooo ja som nejak nevedela ze by si mohli vadit. Teiz ich pestujeme na jednom mieste len kazde na inej strane
Odpovedať
hej hej tak nejak aj my. sklenník predelený na dve polovice a každé z nich má svoju stranu, tak si myslím, že im to nevadí takto
Odpovedať
Profilova fotka
@stracenka85 no však asi to tak aj je. Keď vidím rodičov, že im to všetko pekne ide a pritom to majú spolu.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Dakujem, nieto nad osobne skusenosti. Tajomstvo je teda v dobrom vetrani atd.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?