Pestovatelia chilli - rady a tipy

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, je tu niekto kto sa venuje pestovaniu chilli? Ja skusam tento rok prvykrat, nejako sa im nechce kvitnut. Robim nieco zle? Klasicke papriky uz maju aj plody a tieto su nejake prispate. Mozem im vadit ze sli na hriadku? Mali ostat v kochliku? 😒😞
Odpovedať
@miselaho tak zjest to cim skor a cerstve a co sa nepodari tak pojde na susenie. :-D len mohlo by byt teplejsie ako teraz :-(
Odpovedať
Profilova fotka
@yitran tento týždeň má byť taký chladný. Ale potom sa to iste naplno rozbehne ;)
Odpovedať
@yitran @miselaho krasne, ja opat raz slavim kazdorocny neuspech. Boli pekne, dala som von a opadali im listy, ostali hole stonky. Uz sa na to asi vykaslem ;-(
Odpovedať
Profilova fotka
@chillichilli mne tak opadali na jednej klasickej paprike. Doteraz netuším prečo 🤔
Odpovedať
@miselaho no super 😠
Odpovedať
Profilova fotka
@chillichilli tak stáva sa, nemôžme si nechať pokaziť chuť do záhradkárčenia takýmito vecami ;) Ja mám záhradu hodinu cesty od domu, takže každý rok sa za týždeň udeje nejaká malá záhradná katastrofa :-D Niečo opadne, niečo chytí nejakú chorobu, niečo zvysáva nejaký škodca...
Odpovedať
@chillichilli @miselaho inak hnojite chilli?
Odpovedať
Profilova fotka
@yitran ja som tam postrkala len tie hnojivové tyčinky čo sú určené pre papriky a rajčiny. Nič iné som totiž doma nemala a vždy som zabudla kúpiť.
Odpovedať
@yitran ja som hnojila kristalonom na plod a kvet. Ale ako som spominala vyssie, velmi im to nepomohlo teda
Odpovedať
@miselaho ja si nenecham pokazit chut, len je to vzdy take male sklamanie no
Odpovedať
@chillichilli ja som mal na papriky a celkom to islo ... mate foto z urody komu co povychadzalo ?
Odpovedať
@yitran tak ja sa nemam cim chvalit kedze som sa nedopracovala pomaly ani ku kvetom :P
Odpovedať
Článok sa načítava...
@chillichilli vôbec ti akože semiačka nevyšli?
Odpovedať
@polina11 ale semienka ano, boli pekne ale ked som ich dala von, do dvoch tyzdnov im opadli listy a ostali len hole stonky a potom to zhora zaschlo z nejakeho divneho dovodu :-.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 6 mesiacoch
Caute pestovaci, ako uz posadene a cakate na presadzanie ?
Odpovedať
Priebezne presadzam z jiffov do jogurtov :-)
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@yitran ja uz mam vo velkych crepnikoch
Odpovedať
Dufam, ze sa tento rok nejakej urody dockam
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Ahojte, no co uz mate posadene priesady ? ... Ja este cakam na kelimky a buduci vikend sa na to vrhnem. 🌱🌱🌱
Odpovedať
Superhoty už pár týždňov, annumky ešte počkajú.
Odpovedať
@matkoo72 mas este semiacka a vedel by si mi ich poslat do KE postou? Ak by sa dalo tak nejak ze zaplatim postu alebo nieco? 😛
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Profilova fotka
Zdravim mam chilli papriky jolokia bhut ale vobec nestipu nepalia prosil bych o radu preco sa to stalo. Dakujem
Odpovedať
@lada_walley odkial mas semena? Nedoslo k medziodrodovemu krizeniu so sladkymi paprikami?
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Priatelia, tento rok mi najviac chutilo Serrano Tampiqueno. Dnes som zasadil Rocoto Red , druh pubescens.Dufam, ze to stihne dozriet.Krasne cierne semiacka. Uz sa tesim🙂slight_smile: Prajem diskonfliktne Vianoce.🙂slight_smile: slniecko
Odpovedať
@slnieckonarukavicke Drzim palce nech sa podari. 😊
Odpovedať
Priatelia, dufajuc, ze tento rok bude slniecko skor a teplejsie, pomaly zaplnam kupelnu kvetinacmi, to moja manzelka miluje. 😉 😄 😛 . Dnes som zasial: aj sladke Cubanelle a Kurtovsku Kapiu ozdobnu Medusu Gorgonu mierne štipľavé: Ancho \ Poblano Guajillo \ Mirasol Jalapeno Rezha Macedonian viac štipľavé: Aji Lemon Drop Cayenne Purple de Cayenne Peter Penis Serrano Tampiqueno Aji Omnicolor Fish veľmi štipľavé: Fatalii Orange Caribbean Red Habanero Orange Habanero Bhut Jolokhiu a Carolinu Reaper už nesadím, jedli ju iba vošky 😉 😉 😉 A za mesiac doplním ďalšiu sadu. 🙂 Ktoré dve čili Vám najviac chutia 🤔 🤔 ? slniečko
Odpovedať
Ja som vcera zasial Peito de Moca, nejake habanera a posledne semienka Aji Pineapple a Rocota. Celkovo len devaet semienok, uvidime co vyklici. Nemam sklenik, takze cas na pripadne dosiatie mam. A co mi najviac chuti? Peito de Moca a Aji Pineapple. A co mi najviac vonia? Habanera 🙂
Odpovedať
@matkoo72 zvazoval som aj Aji Pinneaple.Podla referencii však som uprednostnil Lemon Drop.Mali by byt chutovo blizke, ale nemal som ich naraz.V kazdom pripade krasna Vasa volba, co potesi. 😮 😮 😮 😮 😬
Odpovedať
@matkoo72 @matkoo72 @matkoo72 @matkoo72 zasadil by som aj Locoto Orange , Canario a Aji Amarillo a Charapita, ale uz by som to nestihal jest 😞 😞 😞 😵‍💫 😵‍💫 😵‍💫 😵‍💫 .Brusko ma limity, pestujem aj vela paradajok a potrebujem to vnimat a hodnotit. Ked som dal viacero odrod leco som mal 3xtyzdenne a svokra odisla nabalena. 😒 😒 😒 je to spravne? 🤔 🤔 😉 😉 😬 😬
Odpovedať
@matkoo72 Matko, prajem pekny vecer. Minuly rok mi Jalapeňa M dobiehali v zimnej zahrade po vykopani. Dal som ich neskoro 😢 😢 To ma iritovalo a vysledkom je pokus s novotvarom foliovnika. Ani ja nemam sklenik, tak som si navrhol nieco medzi foliovnikom a pareniskom? 🤔 🤔 Navrhol som si mini foliovnik na chilli papricky.Jeho vyska je po vysku mojho rozkroku, tak aby som mohol pohodlne vstupit, prekrocit don.To znamena, ze ma otvaraciu strechu a v pripade extr. teplot moze byt zhora otvoreny. Druha podmienka bola rozoberatelnost do 2D skladovacieho priestoru. To znamena,ze napr. v juni ho mozem za 3min rozobrat a dat do skladu ku stene a nebude zavadzat. V pripade oktobra ho mozem dat von,ak nedozreje chilli. Jeho vyhoda je, ze ma objem ovela mensi nez skleniky, co udrziava vacsie teplo. Dlhsia trvacnost - vydrzi tym,ze ho preskladnim cez zimu bez narokov na priestor a jednoducha montaz. Strecha funguje ako zaklop,cize drzi tvar foliovnikoveho telesa.Jedna kratsia stena sa da odobrat pre pripadne prevetravanie. Obsluha rastlin je cez odnimatelnu strechu. Zatial vidim len vyhody, uvidim, co tento experiment po roku pouzivania povie. Dalsia vyhoda je, ze je vyrobeny na mieru,pre potreby prelinania dizajnu uzitkovej s ozdobnou zahradkou. Zo znamena podorysne su 2uhly 90stupnove a jeden 35 a jeden 65 stupnovy. V jeseni, po demontazi mozem pohodlne rylovat. Dnes som hobloval a penetroval prvu polku minisklenika. Vzhladom k potrebnym naterom a nutnym casovym odstupom pri schnuti dreva, to ukoncim buduci weekend.Btw Agrofoliu som zohnal aj za Igorovej éry. 😄 😄 😄 😄
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?