Pestovatelia chilli - rady a tipy

Zobraz úvodný príspevok
Ahojte, je tu niekto kto sa venuje pestovaniu chilli? Ja skusam tento rok prvykrat, nejako sa im nechce kvitnut. Robim nieco zle? Klasicke papriky uz maju aj plody a tieto su nejake prispate. Mozem im vadit ze sli na hriadku? Mali ostat v kochliku? 😒😞
Odpovedať
1
4
5
@slnieckonarukavicke perfektne, potom poprosim foto 🙂
Odpovedať
@matkoo72 Az vcera som to dokoncil. Najprv som drevo obrusil dvomi brusnymi kotucmi.Potom penetracia 3xcervotoc, 3xlazura, co my zabralo vela casu kvoli nizkym teplotam a musel som vyuzivat vykurovane priestory. Je to na mieru, su tam sikmini,kvoli prelinaniu okrasnej a uzitkovej zahrady. Uvidim po roku ake to ma nedostatky.Toto mam v zahrade pri dome. Chilli zdar!!! 😄 😄 😄 😄
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 7 mesiacoch
Priatelia, niektore chilli prekvapili svojou krasou. Cereja de Amapa.posudte sami. 😉 😉 😉 slniecko
Odpovedať
Znama tak pestuje a praveze naopak im sa zacalo viac darit ked sa presadili, mozno treba len dlhsie pockat.
Odpovedať
tie je aj skoda zjest 🙂 len tak na okrasu by boli paradne, teda minimalne pre mna, lebo ja keby som len trosku zjedla, by som asi vypila liter mlieka 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Priatelia, no s Rocotom to nie je az take lahke.Uz je v zimnej zahrade s opadanymi listami a to hlavne bez urody.Dufam, ze prezimuje a do 23mesiacov sa dockam vytuzeneho vysledku. Nestriham ich,moja teza je,ze nezasahovat do vyvoja,rastlina si poradi. Naopak Aji Lemon Drop mi plodi stale aj s Medusou aj v polke decembra. Moje bestky boli opat Jalapeno a Serrano. Prijemne prekvapili aj Ancho \ Poblano ako mexicka kultovka.Obr.1 Dalsia krasna a plodna odroda Purple Cayenne obr 2,3 Rezha Macedonian obr.4 ma povab zenskeho tela. 😄 😄 😄 slniecko
Odpovedať
Obdivujem ludi co si to vedia ako vypestovat tak aj potom zjest. U mna je len trochu stiplave riadne palive 🙂 Myslite ale ze nejakym treningom by som si na to zvykla?
Odpovedať
praveze teraz co si vsimam ma viac ludi v tom aj taku zabavku, zalubu. znami maju na balkone v crepnikoch.
Odpovedať
@martiza Dakujem. Je to ŽIVOT. Ak zasadite miniaturne semiečko a vyrastie Vam z toho takyto skvost, tak je to ucta k zakladnym hodnotam prirody. Nepestujem extremne stiplave, len jeditelne. V jeseni vypali bakterie, uvolni dychacie cesty, staci odkrojit menej ak moc stipe. slniecko
Odpovedať
Profilova fotka
presne tak, klobuk dole, lebo co som pocuval aj rozhovor s jednym chalanom co to tiez pestuje tak to je hotova veda v principe, ze aku teplotu to vsetko potrebuje, ake podmienky, a vsetko toto prisposobit.
Odpovedať
ale vyzeraju super a co som si vsimla aj u nasich znamych, oni to maju nejako na nitke prevlecene a neviem ze ci ich susia alebo co, len ich maju tak vystavene, to je ok?
Odpovedať
a zvyknete si davat aj chilli do kapustnice na stedry vecer alebooo ? 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
@mirinka89 tie su na susenie. Ak chce niekto zacat s paprikou, tak odporucam s tou najhrubsou cervenou sladkou kapiou z dolniakov.Ta Vas presvedci, ze paprika dokaze ocarit aj rajcinarov. Ak chcete byt ocarený čili, kupte si v Polsku v predajni Piotr i Pawel oranžove a cervene zavarane Jalapeno.Cista chutovka, ktora Vas navykovo ocari. 😄 😄 😄 Opakujem ja nehladam palivost, ale chut v čili. Kapustnicu konzumuju aj deti, cize tam nie. slniecko
Odpovedať
tak to by sa hadam dalo dat aj zvlast vies si nakrajas dodatocne na tanier 🙂
Odpovedať
samozrejme cili sa moze do kazdeho taniera pridat vratane buchiet, sisiek, pudingu 😛 😛 😛 😛 😛 😛
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 8 mesiacoch
Priatelia stiplaveho jazycka, dnes sa zadarilo. 😬 Foto > Guajillo, Cherry Szentesi, Piri Piri, Serrano, Shishito 😬 😬 😬 😬 😬 😬 😬 😬
Odpovedať
1
4
5
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?