Prírodný postrek proti plesni na rajčinách

Existuje nieco prirodne cim postriekat rajciny proti plesni? Spodne listy uz hnednu, olamala som ich, ale rada by som tie rastliny nejak podporila, aby sa to nerozsirovalo.
Odpovedať
Ja som vlani skusala postrek mliekom a jogurtom. Ci zabralo neviem, nakoniec aj tak chytili. kedze som nerobila prevadzkovy pokus s postrekom a bez postreku nemozem podat ziadnu relevantnu informaciu. Tohto roku som kupila nejaku prirodninu, uvidim. Topiaci sa stebla chyta. 😒 Ale obavam za, ze dopadne to ako vzdy... Ked je blby rok nepomoze nic, ked je lepsi rok, tak pride pliesen neskor ale urcite pride... https://www.prohopo.cz/cs/p-2774-fore...
Odpovedať
@zita19 keď nepomôže "prírodné placebo", tak sa prechádza k osvedčenej chémii a je po probléme. :-.
Odpovedať
Pocula som aj o tom ze prepichnut stonku medenym drotom ale to mi pride take sadisticke
Odpovedať
@foox este som k chemii nikdy neprikrocila, tohto roku bol jeden postrek modrou skalicou, ale ta sa este stale nezadadzuje ku chemii @zaciatocnicka nie je to drasticke, len treba ten drot zbavit izolacneho laku, najlepsie jemnym smirglom, inac je uzitocny ako mrtvemu zimnik...
Odpovedať
https://tojenapad.dobrenoviny.sk/stac... No neviem, ale aj tak pozor - píšu o mlieku, nie o tej bielej vode z krabice ;-) Mne zas jeden "maďar" hovoril, že po každom daždi osprchuje rajčiny, uhorky, papriku vodou zo studne - vyješ - ona sa spláchne tá hémia z dážd a nembude žiadny plieseň, robím tak a nemám. (prízvuk sa ťažko popisuje :-) )
Odpovedať
@foox ja som pouzivala zivy jogurt. Moj najoblubenejsi sabinivsky, nie nejaky co ma polcas rozpadu dlhsi ako uran
Odpovedať
@foox mlieko sa mi nejak prieci, beriem to tak ze kvasi 😬 ci to nesposobi tiez nejaku plesen? Obzvlast zdroju tojenapad velmi neverim... Este som natrafila na moznost postreku koloidnym striebrom. Mozno budem skusat vsetko na nejakej vzorke. Tam mlieko, tam koloidne, hentam drot..a niekde nic. A uvidim co zabralo
Odpovedať
@zaciatocnicka ak bude treba použijem osvedčený KUPRIKOL 50 alebo CUPROXAT SC tie zaberú určite ;-) zatiaľ netreba :)
Odpovedať
@zaciatocnicka bakterie mliecneho kvasenia kolonizuju listy bez toho aby poskodili, potom uz ostatne "nemaju miesto"
Odpovedať
to s drotikom som tiez pocula..ale neskusala som
Odpovedať
zvykne sa odporucat mlieko v nejakej koncentracii s vodou tusim, neviem podrobnosti
Odpovedať
@zaciatocnicka moja švagriná to robí už pár rokov, plieseň nemáva a keď, tak až koncom leta. Ja som skúšobne prepichla cca polovicu rastlín - pre porovnanie. Uvidíme... Postrekovala som aj kyslým mliekom, ale výsledok sa nedostavil.
Odpovedať
Článok sa načítava...
Aj koloidne striebro pomaha ako prevencia
Odpovedať
@marrietta neverifikovaná prevencia je fajn. Ak sa nič nestane - prevencia zabrala :-p
Odpovedať
@maphteth tak som tiez skusila, snad to preziju v zdravi 😬
Odpovedať
@foox ja som pouzila koloidne na uhorky ktore chytila plesen a zastavilo sa to, nove vyhony prestali plesniviet takze na tom nieco moze byt
Odpovedať
@zaciatocnicka drát nepomôže, kedysi som to skúšala, skorej srvátka z výroby domáceho tvarohu- 1 l doplniť na 10l vody pridať vychladnutý roztok kyseliny boritej( približne 0,5 lyžičky prášku zriedený v pohári horúcej vody na jeho rýchle a úplné rozpustenie) a 5-7 kvapiek jódu (joxu)- postrek na list skoro ráno alebo navečer po západe slnka.
Odpovedať
A co to mlieko? ani to nepomaha? Postrek mliekom
Odpovedať
@marrietta Môže byť miesto srvátky aj domáce mlieko, ale lepšia je srvátka.
Odpovedať
My sme skusali snad vsetko mozne, ajtak to vzdy zabalia
Odpovedať
@purpleball vyskusam o rok
Odpovedať
No tak aj tie zelene, ktore som zobrala dole, ze dozreju v krabici tak scernali :(
Odpovedať
Ja som skusala aj drotiky, aj sodu bicarbonu, aj mlieko a nemam pocit ze by to nieco pomohlo
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?