Sloní cesnak - pestovanie a využitie

Ahojte, pestujete niekto sloni cesnak? Ja som vlani zasadila, vyrastol, vybrala som, ochutnala. Nechuti nam vobec, neviem co sa stalo, nema to nic s cesnakom klasickym, je to strukturou ako kalerab, chutou ako nieco medzi porom a cibulou, mozno s fakt vzdialenym nadychom cesnaku -no nesiaha chutou mojmu paliciaku ani po paty. Co s tym? Ako ho spotrebovat, uskladnit? Pestovala som ho ako klasicky cesnak, sadila na jesen...je ta mdla chut standard, alebo sa stale chyba pri pestovani? 🤔
Odpovedať
tento zazrak ani nepoznam
Odpovedať
@doktorkakvet snad pomoze https://www.poctivepotraviny.sk/magaz...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
@zita19 dakujem, tak sa zda, ze to nebola chyba pestovania, ale on je o prirody o hovne s prepacenim...to je cesnak len na ohurenie velkostou, chut je priserna. 😒 velke sklamanie
Odpovedať
Cesnak sloní je neskutočná delikatesa. Najvychýrenejšie reštaurácie vo svete používajú vo svojej kuchyni tento skôst Množstvo receptov na prípravu,či spôsob pestovania nieje až taký nedostupný. Veľká škoda,že je na Slovensku ťažko k dostaniu .Niekoľko reštaurácii na Slovensku používajú sloní cesnak na grilovanie,do šalátov,polievok .... cena jednej hlavičky slonieho cesnaku vo svete často presahuje čiastku 8,-euro. Plne doporučujem konzumovať či pestovať. Je len otázkou času,kedy táto delikatesa si plne nájde miesto i v jedálničku Slovákov..
Odpovedať
Profilova fotka
Tak mňa tiež neoslovil, ja milujem klasický cesnak a chuť tohto ma sklamala :( Krásny, ale mňa nezaujal. Ak má však niekto problém a normálny cesnak mu spôsobuje problémy, sloní by mohol byť alternatívou...
Odpovedať
Nedavno som kostovala. Grilovany. Teda zodpovedne prehlasujem, ze su aj lepsie delikatesy. Mozu ich najvychyrenjsie restauracie ponukat, moze to mat cenu ako hluzovky, pre mna to nie je ono. Niet nad doma vypestovany paliciak s arómou silnou ako noha od cimbalu... Pre tych co maju problem s cesnakom a nechcu sa vzdat jeho aromy je tu cinska pazitla (predava sa aj ako cesnakova)
Odpovedať
@doktorkakvet "on je od prirody o hovne" 😄 😄 toto ma rozosmialo
Odpovedať
@janohano vystiznejsie som nevedela 😄 😄 😄
Odpovedať
Som rada ze v tom teda nie som sama a nie som divna ked neviem docenit tuto delikatesu
Odpovedať
Tak, tesi ma ze som nepodlahla tomuto, zda sa ze len modernemu trendu
Odpovedať
No nechuti mi zial ani peceny, asi to povyhadzujem
Odpovedať
Aj ja som vysolila 8,- eur za 5 strúčikov, zasadila, peľhala a nakoniec som ho použila len do vývaru - slepačieho a hovädzieho, lebo mi ho bolo ľúto vyhodiť. Veľké sklamanie...
Odpovedať
Článok sa načítava...
@maphteth "pelhala" krasny slovensky a zabudnuty vyraz...
Odpovedať
Ani neviete ako ste ma potesili ze nie som sama, ktora podlahla a ostala sklamana. Nie ze by som vam to priala, ale potvrdilo sa mi, ze ja som pri pestovani asi chybu neurobila.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?