Zazvor v kvetinaci

Podarilo sa vam dopestovat zazvor v kvetinaci? Aj tu citam ze sa to da a zrovna mam nakliceny doma. Bude z toho nieco? Do akeho velkeho kvetinaca to dat?
Odpovedať
nemusi byt velky, nemusi byt hlboky, aj tak sa to sadi len na povrch. Velke budu hlavne listy. Uroda? No kiez by ti narastol nejaky poriadny, lebo moj co som skusala nepribral za rok ani polovicu povodnej velkosti. Ale kvet to bol pekny :-D
Odpovedať
@zita19 to fakt? Ja som myslela ze z odrezka pekny koren narastie, ci to len mam mylne predstavy?
Odpovedať
@zaciatocnicka vsak ked uz naklicil vyskusaj. Mozno ti narastie poriadny
Odpovedať
@zita19 ale z toho staci cast zasadit, tu kde je ten klicok nie? to tam nemusim cele hodit...
Odpovedať
Ono to narastie, hlavne velka vnat...radsej by som ho dal na jar do zeme, v tom kvetinaci vela miesta mat asi nebude
Odpovedať
@zaciatocnicka ja som hodila cele
Odpovedať
vyrastie, ale koren nejaky extra nebude
Odpovedať
@tabalugativi nesúhlasím, moja to sadí pravidelne (aj ma to núti piť v nejakom vývare), normálne to nechá naklíčiť, potom odreže ten kúsok s klíčkami, zasadí do kvetináča s objemom cca 2 - 3 litre, vyrastie to zo zeme, taká vysoká byľ (raz to dokonca kvitlo) a vykope, keď tá byľ uschne. Tak trocha mi to pripomína starostlivosť o zemiaky, len sa to nekopcuje. Ten koreň býva naozaj veľký. Celé sa to odohráva vnútri na parapete okna. Aj teraz to tam má už suché, asi to už bude vyberať. Niekde mala aj foto z toho procesu, ale nejako sa mi to nedarí nájsť. Až to nájdem bude aj foto. Nezdá sa to náročné na pestovanie, snáď iba polievanie a vlhkosť - polievať, neprelievať.
Odpovedať
@foox tak mozno zalezi aj od substratu atd, nam nikdy nejaky pekny nenarastol v kvetinaci
Odpovedať
@tabalugativi sadí to do "zahradníckeho substrátu" tak nejako sa to nazýva, bez dalších prímesí
Odpovedať
@foox dakujem, takze staci univerzal substrat, super
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Ahoj, takže nejak takto sa nareze koren. Nechá sa stať vo vode asi jeden deň, aby sa vyplavili inhibitory klicenia. Musí mať aspoň jedno očko, očkom hore do zeme, hĺbka nejakých ca.5 cm, pretože z očká rastie stonka. Napriek všelijakými názorom najlepšie rastie na priamom slnku, ale pozor, stonka sa môže ľahko spáliť. Potrebuje veľa vody, humusovu pôdu. Najlepšie predpestovat doma, aby sme do prvých mrazov mohli vyberať zo zeme, do zberu od vyklicenia treba asi 8 mesiacov.
Odpovedať
Článok sa načítava...
@snow1 vdaka za rady
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Môj zázvor v kvetináči..
Odpovedať
@hrasulko on tak kvitne? Kedy budes vyberat urodu?
Odpovedať
Ahoj. Pockam kym klesne denna teplota a pojde asi von.. a tie kvety ma nadherne..
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
🙂
Odpovedať
@hrasulko krasne kvety ma fakt
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?