Zídené semienka hokkaido v komposte

Zdravím záhradkári, prosím Vás, kto mate skusenosti, vyhodila som odpad z hokkaido tekvice do kompostu aj so semenami, myslim, ze este v zime, s tym, ze zmrznu 😄 a oni nezmrzli, ale zišli, rastlinky su krasne, aj korenovy system, teraz neviem ,co s tym, nechat tak, zlikvidovat alebo presadit? Osobne by som boal najradsej keby mohli ostat v komposte ked uz dokazali prezit mraz, niekolko kolonii mravcov, hrabose, osy... Snad by mohli aj urodu dat, kedze maju dostatok zivín z kompostu....
Odpovedať
@miggi83 aj mne pred časom takto narástli 2 rastliny a nechala som ich , tak som mala na lieske ,ktorá rastie pri komposte tekvičku ( aspoň niečo,lebo oriešky nebývajú,ale aspoň tieni na kompost a zakrýva ho pred pohľadmi z ulice) . Tak môžeš nechať niekoľko rastlín ak máš pre ne miesto, keďže sú ťahavé. A zvyšné môžeš skúsiť presadiť na iné miesto, ale aj s pôdou, tekvicovite rastliny sú háklivé na manipuláciu s koreňmi. Všetky by nemali dosť priestoru. Niekto schválne sadí tekvice na kompost, ako si písala aj ty, majú tam dostatok živín, pokryjú kompost a ten sa tak rýchlo nevysuší.
Odpovedať
Môj dnešný objav na komposte 😁
Odpovedať
sranda ako sa z vlastne nechceneho taketo nieco udeje 🙂 ved nechaj co to urobi
Odpovedať
@branojan nechala som trosku preriedila, nieco vybrala a sli darom, su odobrate aj s kompostom tak uvidime 😄
Odpovedať
@miggi83 Zdravím, to máte šťastie, že semienka hokaida vzklíčili. Nerobte s nimi teraz nič a budete sa tešiť z veľkej úrody. Mám s tým bohaté skúsenosti. Ja to takto robím už niekoľko rokov.
Odpovedať
@patoprsty ďakujem veď uvidíme čo z nich nakoniec bude.
Odpovedať
Profilova fotka
Môžete sa potom podeliť ja mám veľmi rád polievku z tejto tekvice 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
asi tak treba nechat a uvidis 🙂 aj ked je to nechce, uvidis co z toho vzijde 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
miggi ale to sa veru tak akoze nechcene zadarilo vsakze? 🙂 lebo podla mna taketo nieco keby chcem tak sa nepodari 😄
Odpovedať
To podla mna ani keby chcem vypestovat sa mi nedari.
Odpovedať
@jaskura presne to vobec nebolo ani najmenej plánované ale vyzerá ze sa im darí dobre.
Odpovedať
@miggi83 nabuduce si prosim aj ja odlozit troska 🙂
Odpovedať
Článok sa načítava...
@tamisa niekedy to treba proste nechat len tak na prirodu a ona si poradi 🙂 mam pocit, ze niekedy cim viac starostlivosti, tym je to horsie.
Odpovedať
@ruskiana ťa s tým úplne súhlasím. Čím viac človek rastliny číre tým je to horšie tak preto sa riadim čo sa má úrody úrodu sa a čo nie vykape a urobí miesto iným rastlinám, tekviciam som dala šancu a polievam ako besna, už som nejake darovala lebo ich bolo veľa po kope a myslím že ešte raz toľko ako som darovala znova vyliezlo 😂😂😂😂😂
Odpovedať
ja som vlani naschvál zasadila hokaido do kompostu. Boli krásne tekvice. Tento rok mi to manžel zakázal, lebo, že s mu potom zle kosí okolo kompostu, keď je tam naťahaná tekvica. Ale možno ešte pár semiačok hodím 🙂
Odpovedať
@miggi83 tieto tekvice, cukety, patizony a neviem co este dalsie na tento styl, tak to ide nonstop ako dive. ale zase je to take vdacne, ze vela tomu netreba rodi to 😄
Odpovedať
@ruskiana v komposte mozno co som zasadila svoju plantu do zahona mam tam na dvoch rastlinach 1 plod, a cuketu tiez 1 😞
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?