Valeriána lekárska pre lepší spánok

Valeriána lekárska alebo poznáte ju aj pod názvom kozlík lekársky.

Najlepšou vlastnosťou valeriány je sedatívny účinok na centrálny nervový systém, Výborne zmierňuje stres, podráždenie, normalizuje spánok, napomáha k skoršiemu zaspávaniu, pôsobí proti záchvatom, priaznivo pôsobí na krvné cievy, mierne znižuje krvný tlak. Tinktúra sa používa hlavne pri poruchách spánku, neuróze, hystérii, k náchylnosti k epileptickým záchvatom. Upokojujúci účinok valeriány je u niekoho už po prvej dávke ale u iných je pomalší, ale pomerne stabilný. Užíva sa pol hodinu až hodinu pred spaním. Nemala by sa užívať viac ako štyri týždne, potom je potrebná prestávka sedem až štrnásť dní.
Má však aj ďalšie využitie. Používa sa pri bolestiach hlavy rôzneho pôvodu s migrénami, pri zrýchlení srdcového rytmu a bolesti pri srdci, pri astme, zápaloch, chorôb pečene a žlčových ciest
Navyše korene valeriány bez tepelného ošetrenia sa používajú aj ako antiparazitný prostriedok. Veľmi dôležitá je skutočnosť, že pri tomto využití by nemal byť koreň tepelne ošetrený, pretože tie látky, ktoré pôsobia v tomto prípade, sú po zahriatí zničené.
Valeriána by sa nemala užívať spolu s barbiturátmi, benzodiazepínmi, liekmi na depresiu, opiátmi a alkoholom. Nie je vhodné užívať vysoké dávky, Tie by sa mohli prejaviť bolesťou hlavy, únavou, ospalosťou či alergickou reakciou. Valeriána nie je vhodná pre deti.
Tinktúra z koreňa 60% lieh 50 ml 4 € a 100 ml 7 €

Posielam aj poštou. Kontaktovať ma môžete aj mailom 1trencin1@gmail.com&nbspna FB Miška Michalkova (fialový kvet)

Napíš predávajúcemu priamo tu

avatar
Nemôžete poslať správu, pretože inzerát bol vymazaný.
:);-):-(:|]-(8-):-S:-o;-(:-D:-p|-|:-N=-)8-(:-.:-xx-)

  Predávajúci

  avatar
  quita

  Podmienky predaja tohoto používateľa

  V prípade záujmu za dá osobne prevziať v Trenčíne. Posielam aj poštou na dobierku alebo...

  Reklama