Kapucínka trpasličia mix

Z druhej ruky
11. mar 2022
6
356

Kapucínka trpasličia mix (Tropaeolum nanum) 15 – 25cm - Pochádza z Južnej Ameriky, pestujú ju na celom svete ako okrasnú rastlinu. Najlepšie sa jej darí na slnečnom stanovišti alebo v polotieni. Semená vysádzame jednotlivo asi v dvadsaťcentimetrovej vzdialenosti, rastú na všetkých druhoch dobre priepustných pôd.

Pri kapucínke platí, že čím je chudobnejšia pôda, tým bohatšie sú žiarivé kvety. V nádobách môžu kvety prevísať cez okraj alebo ich môžeme nechať popínať sa na oporu.

Kapucínka obsahuje isothyokyanát benzylnatý, silicu, draslík, olej a bielkoviny, veľa vitamínu C, posilňuje imunitný systém, najmä pri dlhotrvajúcom kašli, zápale močových ciest.

V minulosti bola rastlina veľmi obľúbená ako zložka tinktúry proti vypadávaniu vlasov a na podporu ich rastu. Je to kompaktná rastlina ktorá je často použivaná v spoločnosti iných rastlín ako prírodné pesticídum. Kvety a listu (majú chuť ako žerucha) sú jedlé a každým rokom sú populárnejšie na spestrenie šalátov. Zo semien sa pripravuje čaj.Semenárenie: Rastlina tvorí kvety celé leto a semienka tak dozrievajú postupne, tým pádom to bude trošku ťahšie keďže najprv odkvitne kvet kde sa pozdejšie vytvoria 2-3 semienka ktoré treba nechať dozrieť. Semienka sú pripravené na zber keď začnú opadávať z rastliny.

12 semien 50c

Pozrite aj ďalšie moje inzeráty, určite sa oplatí nazrieť.

Posielam v bublinkovej obalke aby sa semienka neposkodili 1. triedou obycajne 0,95 eur, doporucene 1. triedou - 1,80 eur aby bol doklad pri pripadnej strate, alebo dobierkou 1. triedou - 3 eur

Napíš predávajúcemu priamo tu

Nemôžete poslať správu, pretože inzerát bol vymazaný.

    Predávajúci

    Podmienky predaja tohoto používateľa

    Posielam v bublinkovej obalke aby sa semienka neposkodili 1. triedou obycajne po prevode na účet...