Arašidy – Podzemnica olejná

Z druhej ruky
9. máj 2022
8
723

Arašidy – Podzemnica olejná (Arachis hypogaea) – Rastlina dorastajuca do výšky približne 50cm, produkuje vysoké výnosy arašidov. Je veľmi ľahko pestovatelná a zvládnu ju aj začiatočníci. Jeden struk má bežne 2 arašidy vo vnútri, ale často sa stáva, že môže mať aj jeden, alebo tri. Sú veľmi chutné keď sú pečené (stačí ich dať na plech do rúri a pri 180 stupňoch pečieme 25-30 minút) Taktiež si môžete vyrobit aj vlastné domáce arašidové maslo. Majú vysoký obsah bielkovín. Dozrieva 100 dní.

Pestovanie: Sadíme koncom apríla, no vo vnútri môžeme aj skorej. Je doležité struk otvoriť a tak zasadiť. Sadíme ho približne do hĺbky 1-2cm do kyprej pôdy v spone aspoň na 40-50cm x 20-25cm. Dá sa sadiť aj v črepináčoch. Vyžaduje priame slnko, dostatok živín a závlahy. Zaujímavosťou je že tam kde odkvitne, tak na tom mieste spustí rastlina výhonok do zeme kde začne tvoriť struk 🙂

8 strukov – 2,40 Eur

Pozrite aj moje dalsie inzeraty, urcite sa oplati nazriet 🙂

Posielam v bublinkovej obalke aby sa semienka neposkodili 1. triedou obycajne 0,95 eur, doporucene 1. triedou - 1,80 eur aby bol doklad pri pripadnej strate, alebo dobierkou 1. triedou - 3 eur.

Napíš predávajúcemu priamo tu

Nemôžete poslať správu, pretože inzerát bol vymazaný.

    Predávajúci

    Podmienky predaja tohoto používateľa

    Posielam v bublinkovej obalke aby sa semienka neposkodili 1. triedou obycajne po prevode na účet...