Pitaya - semená

(Zmazaný predajcom)
Z druhej ruky
18. nov 2019
1
238

Predám semená - Hylocereus undatus, bežne známy ako Pitaya alebo dračie ovocie, je veľký epifylický kaktus s dlhými výhonkami, ktorý je cenený pre krásne biele kvety a mäsité jedlé plody. Plody sú ružové s bielou dužinou a čiernymi semienkami, ktoré sú jedlé. Dužina pripomína dužinu kiwi. Plody sú príjemne a mierne sladké, ale skôr nevýrazné. Najčastejšie sa konzumujú čerstvé, buď sa ľahko olúpu alebo sa môžu rozrezať a dužina sa vydlabe lyžičkou. Chuť sa môže zvýrazniť limetkovou šťavou. Plody môžu byť taktiež použité na výrobu džúsov alebo vína. Z kvetov je možné pripraviť chutný čaj.
Dužina tohto ovocia je nízkokalorická a má vysoký obsah rozpustných vláknin. Je tiež významným zdrojom vitamínu C. Pitaya má mnoho liečivých účinkov. Karoten obsiahnutý v plodoch výrazne zlepšuje zdravie očí, vláknina zlepšuje trávenie, proteíny posilňujú metabolizmus, kalcium posilňuje kosti a zuby, vitamín B2 pomáha k návratu chuti k jedlu, vitamín B1 dodáva energiu, vitamín B3 znižuje cholesterol a zvlhčuje pleť, vitamín C posilňuje imunitný systém. Druhy s červenou dužinou sú bohaté na antioxidanty.
Domovinou tohto ovocia je stredná a južná Amerika, predovšetkým Mexiko. Dnes sa však pestuje i v juhovýchodnej Ázii, predovšetkým vo Vietname, v Thajsku, na Filipínach, v Malajzii a tiež v Čine a na Taiwane. Najlepšie sa mu darí v horúcom a suchom podnebí s minimálnym množstvom zrážok. Pokiaľ je vlahy veľa, opadnú kvety alebo uhynie ovocie.

Balenie – 10 semien – 1€ + poštovné.
Balenie - 50 semien - 4€ + poštovné.
Balenie - 100 semien - 7€ + poštovné.

Posielam aj návod na výsev a starostlivosť.

Predávajúci

Podmienky predaja tohoto používateľa

Používateľ nemá vyplnený popis a pravidlá.