Palina pravá - semená

Z druhej ruky
10. jún 2022
16
807

Predám semená - Palina pravá (Artemisia absinthium) - je trvalá, rozkonárená, liečivá bylina so strieborno-sivými listami a malými žltými kvetmi, ktoré vytvárajú bohaté metliny. Je silne aromatická. Dorastá do výšky 60 – 100 cm. Kvitne od júla do septembra. Najlepšie sa jej darí na teplom a slnečnom stanovišti, v suchšej pôde (je suchomilná) bohatej na vápnik a dusík. Z rastliny sa zberajú mladé lístky a mladé vrchné časti, ktoré sa potom sušia. Chuť je veľmi horká.
Palina pravá je známa aj vďaka svojim liečivým účinkom. Možno ju použiť pri problémoch so žalúdkom či trávením. Odvar z paliny pomáha pri chorobách pečene, žlčníka a dvanástnika, pri poruchách tvorby žalúdočnej kyseliny. Zmierňuje horúčku a tlmí bolesť. Má antibakteriálne a antivírusové účinky. V ľudovom liečiteľstve sa odporúča i ako prostriedok proti črevným parazitom. Sušená vňať paliny je podobne ako levanduľa účinná proti bytovým moliam. Olej z paliny má repelentný účinok a po nanesení na pokožku odháňa komáre.
Pre svoju silu sa palina pravá používala aj na výrobu známeho nápoja Absint, prípadne sa pridávala na ochutenie aj do iných destilátov a vína. Vo veľkých množstvách je bylina jedovatá (môže spôsobiť kŕče, hnačky, omámenosť či bezvedomie).Tehotným ženám sa užívanie paliny neodporúča.

Balenie - 200 semien - 1€ + poštovné.

Posielam aj návod na výsev.

Napíš predávajúcemu priamo tu

Nemôžete poslať správu, pretože inzerát bol vymazaný.

    Predávajúci

    Podmienky predaja tohoto používateľa

    Používateľ nemá vyplnený popis a pravidlá.