Koriander - semená

(Zmazaný predajcom)
Z druhej ruky
21. aug 2019
1
170

Predám semená - Koriander siaty - (Coriandrum sativum) – nazývaný aj čínsky alebo indický petržlen. Je to jednoročná rastlina s výraznou chuťou, ktorá dorastá do výšky cca. 50 cm. Pestuje najmä pre listy, ktoré sa čerstvé používajú do šalátov, nátierok, na ozdobu jedál alebo varené do polievok či omáčok. Používajú sa najmä v orientálnej a mexickej kuchyni. Do varenia sa môžu použiť aj sušené semená (celé alebo mleté), ktoré ochutia mäso či nakladanú zeleninu. Semená sú svetlohnedé a zbierame ich, keď ešte nepadajú.
Koriander má pozitívne účinky na telo a organizmus. Podporuje trávenie, zmierňuje kŕčovité žalúdočné a črevné bolesti. Tak ako rasca, fenikel a aníz je aj koriander používaný proti nadúvaniu. Silica koriandra zvyšuje chuť do jedla. Listy aj semená obsahujú antioxidanty. Koriander podporuje imunitný systém, má protizápalové účinky, pomáha pri bolestiach hlavy, upokojuje nervový systém, ale aj odstraňuje z tela toxické kovy.
Pestovanie koriandra nie je náročné. Rastline vyhovuje polotieň alebo slnečné miesto, dobre odvodnené pôdy dostatočne zásobené vápnikom. Pestovať ho možno aj v kvetináči s hĺbkou min. 15 cm, aby sa mohol koreňový systém dostatočne vyvíjať.

Balenie - 100 semien - 1€ + poštovné.

Posielam aj návod na výsev a starostlivosť.

Predávajúci

Podmienky predaja tohoto používateľa

Používateľ nemá vyplnený popis a pravidlá.