Romanesco brokolica

Z druhej ruky
2. feb 2020
0
203

Romanesco brokolica (Brassica oleracea) – Človek by neuveril pokial by túto chutnú krásu nevypestoval - neuvidel sám na vlastné oči. Vraj je chutnejšia než ktorákoľvek iná brokolica/karfiol. Dokonalá svetlúčko zelená fibonacci špirála je toho dôkazom. Táto odroda pochádza so severného talianska a tým pádom je najvhodnejsia do severnejších podnebí kde nieje až tak veľa slnka a tepla. Pri pestovani v horúčavách a na priamom slnku sa môže stať že pôjde do kvetu príliž skoro. Má sladšiu chuť než karfiol môže sa jesť aj surová. Rastliny budú potrebovať viac miesta, lobo môžu dorásť v priemere až 90cm. Dozrieva 75 dní.

Pozor: Pre zvýšenie úspešnosti dopestovania tejto nádhery sa odporúča vernalizácia – je to druh presvedčenia, že rastlina prešla miernou zimou. Zasaďte semená v interieri pod umelým osvetlením až pokial sa nám neukážu pravé listy, potom ich zakrite priesvitnou nádobou, alebo ich dajte pod sklo do pareniska na týždeň až 10 dní. Potom ich nechajte v chránenom priestore 3 až 4 týždne. Teploty v chránenej oblasti (nie vonkajšie) by mali byť ideálne okolo 4-5 °C. Pozor na teploty v slnečných dňoch - pod krytom môžu výrazne stúpnuť. Sadenice si musia "mysliet", že prešli cez zimu a jar.

100 semien - 70c

Pozrite aj moje dalsie inzeraty, urcite sa oplati nazriet 🙂

Posielam v bublinkovej obalke aby sa semienka neposkodili 1. triedou obycajne 0,95 eur, doporucene 1. triedou - 1,80 eur aby bol doklad pri pripadnej strate, alebo dobierkou 1. triedou - 3 eur.

Napíš predávajúcemu priamo tu

Nemôžete poslať správu, pretože inzerát bol pozastavený.

    Predávajúci

    Podmienky predaja tohoto používateľa

    Posielam v bublinkovej obalke aby sa semienka neposkodili 1. triedou obycajne po prevode na účet...