Paulownia

(Zmazaný predajcom)
Z druhej ruky
28. apr 2022
6
710

Paulownia nieje invazna drevina a je vhodná do nášho ekosistemu. Je to okrasný strom, je to viacúčelová drevina. Drevo, listy, kvety – majú unikátne vlastnosti, ktoré môžeme využiť v rôzných odvetviach. Celá rastlina s neuveriteľne rýchlym rastom je zaručený klenot pre ekológov.

Stromy budúcnosti rastú už aj dnes na Slovensku!

Na Slovensku sa vysádzajú stromy budúcnosti, ktoré môžu výrazne zlepšiť kvalitu životného prostredia a zachrániť nás.

Znečistené ovzdušie, znehodnotená pôda, množstvo odpadu, skládky toxického odpadu, to všetko ovplyvňuje kvalitu životného prostredia.

Paulownia, vyšľachtená odroda stromu pochádzajúceho z Ázie, rastie neuveriteľne rýchlo, má obrovské listy a veľmi široké použitie. Tento strom nie je nenáročný na slnko, vlhkosť a živiny. Vďaka svojím špecifickým vlastnostiam dokáže obnoviť základné funkcie krajiny v oblastiach, ktoré boli zničené ľudskou činnosťou a toxickým odpadom. Paulownia dokáže viazať látky ako olovo, meď, zinok. Okrem iného sa môže používať ako zdroj palivového dreva na bežné kúrenie do bioplynových staníc, zdroj biomasy a krmiva. Má bohatý koreňový systém, ktorý zlepšuje stav pôdy a udržuje jej vlhkosť, med zo sadov paulownie je tiež výborný a dokonca sa používa aj v medicíne. Viac zelene, menej CO2 v ovzduší, revitalizácia zničených oblastí, sanácia svahov. Paulownia môže byť naozaj prostriedkom, ktorý nám pomôže vyriešiť existujúce ekologické problémy.Takže, ak chceme mať krásnu a zelenú budúcnosť, mali by sme začať vysádzať energetické plantáže s týmito stromami. Predaj stromčekov od 15.3-1.5 posielame aj na dobierku.

Predávajúci

Podmienky predaja tohoto používateľa

Používateľ nemá vyplnený popis a pravidlá.