Vonkašie ohnisko

Zobraz úvodný príspevok
Ako máte riešené vonkajšie ohnisko? Nejaké foto? Inšpirácie? Nie krb prosím, ale klasické ohnisko (áno chcem aj krb, ale to riešime v inej téme).
Odpovedať
Profilova fotka
Aha tak super, to som rád, lebo keby som mal riešiť aj nejaké spevnenie povrchu to by sa mi asi nechcelo. Sme v takom štádiu, že čakám aj na ženu nech sa mi k tomu vyjadrí, a nech teda povie, ktorý sa jej viac páči. Ale teda uvažujem ako by mi to cenovo vyšlo, keby si kúpil takýto stôl a keby si nejaké ohnisko sám spravím.
Odpovedať
@darho aha ved jasne, ono ked ste viaceri na to, tak treba predsa len pri tom zrejme bude cas travit cela rodina no nie. mne sa toto tiez pozdavalo aj preto, ze nebolo treba napriklad riesit material na to ohnisko a neviem co vsetko, to ma tak odradzalo tiez.
Odpovedať
Profilova fotka
Veď jasné, som si to porovnal a je pravda, že síce by som možno pri robení normálneho ohniska prišiel na iné myšlienky ale inak cenovo toto bude lepšie. A čo sa mi pozdáva teda a ktorý stôl asi vyberiem je Manhattan, čo myslíš? Inak no neviem ani ja, že ten materiál celkovo keby sa nazbieralo, že koľko by to bolo.
Odpovedať
Profilova fotka
mam na vas otazku, ti co mate tento stol, ked v noci mrzne, pripadne je srien zakryvate ho na noc pravidelne alebo nie?
Odpovedať
Profilova fotka
darho tak potom teda daj vediet, kedze zrejme ste uz rozhodnuti, som zvedavy ked ho budes mat doma co povies sebrino co ja viem ci pravidelne, podla toho aku mam potrebu a ci mi to napadne.
Odpovedať
@sebrino nie nemyslim ze by to nejako stolu skodilo, ved na to je prisposobene ked by aj bolo vonku, co sa tyka vykyvom teplot. tak myslim, ze ked si ho spustis a vypnes a vonku mrzne.
Odpovedať
Profilova fotka
Počkajte čo? 😄 Na to treba tiež myslieť pri výbere stola, že aký kryt vybrať alebo tak?
Odpovedať
Profilova fotka
ok tak to som rad, lebo reku som ostal mierne taky zaskoceny asi sam zo seba, ci to treba prekryvat alebo co. lebo som sa obaval predsta len tie vykyvy teplot su hrozne teraz.
Odpovedať
Profilova fotka
@sebrino ale prosim ta sa nestresuj. na vykyvy teplot s prisposobene. inak vam poviem uz aj nasim ideme kupovat od Elementi stol 😄 su u nas vareni peceni, tak ze aj oni by chceli 😄 ale zase som rad, lebo clovek by chcel niekedy aj relaxovat po praci a takto mam stale nejaku navstevu doma 😄
Odpovedať
@branislavv tak ale kazdy bude mat aspon to svoje, a verim ze ked mas stale niekoho doma, tak to uz moze trosicku liezt na nervy co ? 😄 a aj viete ze aky konkretne budete vyberat, ci taky ako mate vy alebo nejaky iny?
Odpovedať
Profilova fotka
No nech sa páči 😄 Niekto tu začína ešte len s jedným a ty už takto veselo aj rodičom 😄 To keď si taký rozbehnutý môžeš aj mne na chatu ešte dokúpiť 😄
Odpovedať
Sem sa pripnem chlapci 🙂 Môžete mi poradiť, dávam si do poriadku záhradu, máme ju takú väčšiu. takže čo sa týka nejaký výsad a podobne, to je ok, len presne aj ja uvažujem nad ohniskom. Niečo také aby sme mohli s rodinkou tráviť čas pri tom, čo odporúčate, ako to spraviť?
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
@tamisa no tak ide o to si povedat, ci si ho chcete nejako svojpomocne postavit, potom pripadne z coho a ako by mal vyzerat alebo jednoduchsia cesta si uz ked tak kupit hotove ohnisko 🙂 takto to nazvem 🙂
Odpovedať
Sebrino tak ja vlastne ani neviem že aké sú všetky možnosti, či je lepšie svojpomocne to na záhrade nejako zbúchať alebo kúpiť hotové? To si môžem ako predstaviť?
Odpovedať
Profilova fotka
@tamisa tak asi je to aj o tych moznostiach, a ci sa vam na svojpomocne ohnisko chce zhanat material, potom treba zvazit ze aky konkretne, ci to bude ok, potom kde ho umiestnit, kvoli dymu a podobne, je toho viac, preto som tiez rad ze som si v tomto nechal poradit a radsej kupil uz hotove 🙂
Odpovedať
Aha, jasné rozumiem, no to neviem, to sa asi teda ešte s mužom poradím, že čo by sa viac oplatilo. Prosím ťa a to aké konkrétne máš? 🙂 Využívaš ho aj denne?
Odpovedať
@tamisa tak to by potom bolo aj na tebe ako casto by si ho vyuzivala chapes, si to mozes porovnat ako by to bolo pri klasickom ohnisku, no len teda s tym rozdielom a stou vyhodou, ze teda pri tomto stole by si nemala zapach z dymu ani nic taketo podobne, co by sa tyka klasickeho no 🙂 napriklad u nas ide taky stol casto my mame od Elementi a je super 🙂 a ty mas vlastne aku predstavu, ci to s manzelom spolu riesite alebo ako?
Odpovedať
Profilova fotka
Tamisa no asi si len prerátať potom že koľko materiálu by ste do toho chceli investovať a zistiť si, že teda keby máš také ohnisko vlastnoručne spravené koľko ťa to bude pravidelne stáť no 🙂 A manžel povedal čo, že aké chce?
Odpovedať
Profilova fotka
akoze tiez si myslim, ze clovek ked si to vsetko prerata, na zaciatku kolko by to vyslo a potom postupom casu, ze aj starat sa on a zhanat si drevo a papier atd, tiez mi pride jednoduchsie mat uz hotove.
Odpovedať
Branojan vdaka za tip, ukazem stranku aj manzelovi ze co na to 🙂 Ale vyzeraju paradne co som tak zbezne pozrela, a ako sa to ovlada? Predpokladam ze to nema nejake tlacitko ze start/stop co? 😄
Odpovedať
Profilova fotka
@tamisa no tak potom daj vediet ze aku mal reakciu 🙂 ale suhlasim s tebou vyzera paradne kazdy jeden. ovlada sa to jednoducho tam ti na spustenie staci plynova flasa a hotovo, to by ste si vedeli aj sami 🙂
Odpovedať
@tamisa za malo 🙂 jasne jasne daj potom vediet, ze aky sa vam pozdava, alebo teda nad akym predbezne uvazujete 🙂 tlacitko 😄 co si ale tak normalne ho budete vediet spustit ako ti branislavv napisal, plynova flasa a ide to 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
Tamisa veru parádne stoly sú to, to keď aj mne poradili ich pozrieť som veru mal čo robiť aby som si jeden z nich vybral. A hlavne nie sú vôbec ťažké, že fakt si to vie človek dať tam kam potrebuje. Branojan inak asi tak keby sa dalo všetko tak jednoducho spúšťať, lebo mám pocit, že skoro pri všetkom potrebuje človek nejakého odborníka 😄
Odpovedať
Profilova fotka
uz som teda zvedavy aky si vyberiete, potom presne pridaj fotku 🙂 teraz sa to aj hodi v takomto pocasi ked je pocas dna super teplo a vecer je este chladnejsie, sadnut na terasu pred krb a sediet pri teple ohna 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
ani nevrav, to je na nezaplatenie, taky stol. uz sme si aj tak zvykli ze nikam nechodime, len partiu kamaratov alebo rodinu zavolame k nam domov a vybavene, posadame okolo na terasu a je nam super. mame vlastny klud a hotovo.
Odpovedať
No vy ste vsetci ale zvedavi 😄 Ale tak predbezne mame vybraty Manhatta, je fakt uchvatny takze 🙂 Ked uz ste chceli vediet 🙂 A vy mate ake konkretne stoly? Tiez ma niekto z vas tento? Reku tiez to potom funguje na tom jednoduchom principe zapajania s plynovou flasou vsak?
Odpovedať
fu tak ten je topka, to ste pekne vybrali 🙂 a viete uz kam ho date? si na terasu alebo co, lebo teda uz som videl aj take, ze bud teda na terasu ktora ma nejaku strechu, alebo len ho supli vedla domu, kde bolo spravene sedenie.
Odpovedať
Profilova fotka
Veď dá sa umiestniť v princípe hocikde, kde sa to páči. Tým že z neho nejde dym, ani nejaký štipľavý zápach to je veľký výhoda, môže byť aj v blízkosti domu ako na tej terase 🙂 Branojan veď nie je nutné aby bol pod strechou 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
tamisa a cudujes sa? 😄 ano pri kazdom to funguje v principe rovnako ze ti treba len tu plynovu flasku na zapajanie 🙂 tam vacsia veda nebude, co je vlastne dobre 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
vy tu mate aky prehlad ohladom tohto 🙂 rada by som sa informovala ohladom takeho ohnisko, ved to sa da z hocijakeho materialu postavit alebo akoby som to nazvala v tej zahrade ci? 🙂 ake mate skusenosti? 🙂
Odpovedať
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?