Kto daruje semienka nehybridných odrôd rajčín?

Ahojte, rada by som vyskúšala zasiať na jar nehybridné odrody rajčín, ideálne niečo zaujímavé. Stačí mi tak 5 semienok z jedného druhu. Ak by ste si uchovávali vlastné a radi by ste sa podelili, tak rada adoptujem 😉
Odpovedať
@luciachrobacik ak prijmeš aj také drobulinké prapôvodné doslova kokteilky, tak rád pošlem 😉
Odpovedať
Este nemam, ale koncom leta snad nieco bude, i ked....neviem ci zrovna u mna bude vhodny rok na odklad semienok, kedze bojujem so vsetkymi chorobami a skodcami. Asi to nebude kvalitne osivo 😕🤔
Odpovedať
@cokoladovyjoe ďakujem, to by si bol milý, napíšem ti adresu, ďakujem 🙂 @salamandrazuza však uvidíš, ak sa ti  podarí niečo zachrániť, tak rada prijmem...aj len na experimentovanie, nebude mi vadiť ak nevyklíčia náhodou 😉
Odpovedať
@luciachrobacik jasne, napíš 😉 Prajem pekný deň :)
Odpovedať
@cokoladovyjoe ok, idem na to, dik 😉
Odpovedať
nazdarek,ak by to luciachrobacik nevadilo navtiral by som sa sem zo zaujmom o rovnake semienka nehybridne...dakujem :-)
Odpovedať
@kesu81 nevadi, je len dobre ked sa taketo semienka rozsiria co najviac 😉
Odpovedať
Lidicky, ale nehybridne sa daju kupit aj v obchodoch. Ked nie je za nazvom odrodz F1, tak sa jedna o nehybridnu odrodu. A teda ja by som sa radsej orientovala na obchod, lebo ak predavaju semienka, tak je to ta odroda, ktora je na sacku deklarovana. Ked si budete robit semienka zo svojich paradajik, tak vysledok bude nekontrovatelny mix vsetkych odrod ktore pestujete vy a vsetci susedia v najblizsom okoli, lebo cmeliacikom je to jedno, pel prenasaju hore - dole a potom kazde semienko bude mat vlastnu, prekvapivu geneticku vybavu. A celkom kludne sa moze stat, ze vam narastie mat taky hybrid, ze sa nebudete stacit cudovat. Prekvapenie z tych neplanovanych hybridov moze byt aj prijemne, ale aj moze prist aj velke sklamanie.  V semenarskych podmienkach je zarucene, ze dana odroda je opelena len pelom z rastlin rovnakej odrody, tym padom aj dalsia generacia rastlin si so sebou nesie vsetky vlastnosti odrody. A co mate proti F1 hybirdom? Ak sa nazdavate, ze sa jedna o geneticky modifikovane rastliny, tak to teda v ziadnom pripade nie. F1 hybridy vznikaju uplne prirodzene, len za asistencie cloveka. Vybrana odroda materskych rastlin je opelovana vybranou odrodou otcovskej rastliny, takze semena si nesu geneticku informaciu z rodicov. Problem je len ten, ze v dalsich generaciach nie su zarucene vsetky vlastnosti, ktore ma prva generacia, takze kazdy rok je opelovana odroda Milka odrodou Jarko aby sme mali semienka Jarmilka F1. Vnucence Jarka a Milky uz nebyvaju take vydarene ako Jarmilka, takze sa kazdy rok vyrabaju nove Jarmilky F1
Odpovedať
@zita19 len vies, tie overene odrody co roky sejes...mozno take myslela...Lebo aj moja mama si siala furt z vlastneho, dokola. A stale boli tie rajcinky krasne 🙂 A ziadne plesne. Po takom mozno tuzia
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?