Nechtik v zahrade

8. apr 201980
Autor

registrovaný 12. 10. 2017

252 príspevkov vo fóre

21. mar 2019

Ahojte, partnerka by rada do zahrady zasadila nechtik, ale obchody ponukaju rozne druhy. Ktory odporucate z vlastnej skusenosti?

registrovaný 17. 9. 2013

2 436 príspevkov vo fóre

21. mar 2019

Z vlastnej skusenosti:
    Za ucelom vysokeho estetickeho vyrazu kupujem zmes, zmes nizkych nechtikov, odkvtnute ubary otrhavama aby sa predlzilo kvitnutie na celu sezonu
    Za ucelom vyroby liecivej masti kupujem botanicky druh obycajneho neslachteneho nechtika s jednoduchymi kvetmi. Napriklad tento https://www.zosemien.sk/nechtik/276-nechtik-lekarsky-semena-nechtika-65-ks.html

registrovaný 19. 1. 2013

117 príspevkov vo fóre

21. mar 2019

@tolstolobik  mne sa pacia plnokvete

registrovaný 25. 3. 2018

59 príspevkov vo fóre

22. mar 2019

Ahojte, tu by ma zaujímalo, či máte niekto priamo skúsenosti s vysadzanim do voľnej pôdy? Ja som tiež chcela nechtík do záhrady, lebo okrem toho, že je pekná kvetina, tak je aj prospešná pre iné rastliny... napr. k paprike a k ríbezľam, ale dočítala som sa, že sa rýchlo rozrastá, rozmnožuje a neskôr je ako burina. Tak ma zaujíma či ich je viac druhov? Zatiaľ som si zasiala iba do kvetináča 🙂

• Sponzor fóra

registrovaný 17. 9. 2013

2 436 príspevkov vo fóre

22. mar 2019

@veronikakon  vysievam zasadne do volnej pody, nikdy som nepredpestovala. Z retaze sa utrhne len ked sa nechaju dozriet semena a vysemeni sa. Dalsi rok semena vyklicia, ale nie je problem s nim spravit kratky proces a vysklbat. Nechtikova vnat by sa mala davat do kompostu, lebo udajne podporuje zdrave kompostovacie procesy.
    A co sa tyka druhov, je vyslachtenych kopa odrod, nízkych, vysokých, plnokvetých, aj s obycajnym jednoradovym kvetom, rozne farebne kombinacie aj jednofarebne v roznych odtienoch od svetlo zltej, cez oranzovu az po hrdzavocervenu

registrovaný 21. 12. 2017

17 príspevkov vo fóre

22. mar 2019

tiez by soma si odporucila najlepsie tu zmesku, svokra to ma v zahradke a vyzera to krasne 🙂

registrovaný 25. 3. 2018

59 príspevkov vo fóre

22. mar 2019

@zita19  super, ďakujem veľmi pekne 🙂

registrovaný 14. 4. 2018

28 príspevkov vo fóre

3. apr 2019

Niekde som čítala, že na masť sa má používať oranžový nechtík. Je to pravda. V obchode mám totiž šťastie len na žltý.

Autor

registrovaný 12. 10. 2017

252 príspevkov vo fóre

8. apr 2019

@zita19  ide skor o to pouzitie v liecitelstve. Dakujem za odporucanie

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?