Pestovanie kôpru

Dostal som za ulohu opytat sa, ako pestujete kopor. Semienka su vysievane na jar, zavlazovane, no napriek tomu nevyklici. Nejake rady?
Odpovedať
@majstercapko u nás to rastie ako burina :-D nie že by sme ho nechceli, ale skôr ten nadbytok likvidujeme. nikdy sme to zámerne nesadili. tu a tam nejaký necháme, vysemeni sa a na jar pri pretrhaní mrkvy, petržlenu,... ho moja kde tu nechá, niečo vytrhá na koprovku (omáčku). a pod foliou je to uplná hrôza, tam rastie ako z vody. skús to rozhodiť len tak ako trávu na miesto kde asi by si to chcel. on si už poradí sám. otazka znie, či vieš ako vyzerá keď klíči :-)
Odpovedať
@foox no vsak skusalo sa vysievat do riadkov, aj len ledabolo rozhodit a ajtak sa mu nechce. Ak narastie tak taky maly tintavy
Odpovedať
@majstercapko tak už snáď len skús to rozhodiť teraz (asi už je neskoro,zem je zamrznutá). neviem, že by mal kôpor nejaké špeci požiadavky na pestovanie. ako som písal, je to užitočná "burina" aspoň u nás. čo si pamätám už tri generácie záhradkárov, každý ho chce ale nikto ho nesadí. možno ti vedecky poradí niekto iný, ja už nemám čo dodať.
Odpovedať
U nás to tie rastie ako burina, keď to trham, tak semienka trochu roztrusim medzi prstami... V knižke je písané, že sa mu dobre darí, keď sa vysadi hneď po vytrhani repy :)
Odpovedať
No mne sa tiez nedari, tie co narastu z kupovanych semienok su take nizke
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?