Petržlen - pretrhat?

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať či treba pretrhat petržlen po vykliceni alebo ho takto nechať a také celé balenie presadiť do záhradky.. Ďakujem
Odpovedať
rozhodne pretrhat, aj ked je to vnatovy petrzlen, rastliny potrebuju priestor. Do takeho kochlicka stacilo vysiat 10 - 20 semien. Ked este mas semena vysej znova a nechaj ich hned ako vyklicia vyloz ich vonku na svetlo, lebo tieto vytiahnute cibiky aj tak maju malu sancu na prezitie
Odpovedať
@zita19 A má sa to vôbec sadiť do nadobiek či môžem dať rovno vonku do zeme? Takže vždy pretrhat na 1 rastlinku? A kedy keď sú v akej výške? Ďakujem
Odpovedať
@tnt_1 mozes rovno do hriadky, predpestovane len ked vysievas velmi skoro. A aj to treba pockat kym sa to dobre zakoreni Po pravde, toto by som vyklopila do kompostu, nasiala na hriadku nech mam v zahrade a na jesen z toho polovicu odkopala, co vydrzi za oknom nejaky cas, niekedy vo februari by som vykopala ten zvysok a dala za okno. Petrzlen je dvojrocka, po prezimovani vybehne do kvetu, treba vysievat vzdy novy.
Odpovedať
Áno, vyhodila som ho. A dala novy do záhradky.. tam treba pretrhat tak aby zostala len jedna rastlinka? Či nepretrhavat?
Odpovedať
@tnt_1 ked je to vnatovy petrzlen, tak staci ak bude medzi rastlinami centimeter
Odpovedať
@zita19 ďakujem. Inak neviete mi poradiť ohľadom popinavej ruže - má lepkavé listy, čo môže byť s ňou?
Odpovedať
@tnt_1 to budu vosky, postriekat. Opakovane striekat.
Odpovedať
Ono to ako pekne vyzerá také husté ale veru, potrebuje to priestor.
Odpovedať
@tamisa Veru, veru. Tiež som túto chybu raz spravil, boli nahusto vedľa seba, síce vňatka zišla, ale petržlen zakrpatený, skoro žiadny. V podstate to platí aj pre mrkvu 🙂
Odpovedať
milujem petrzlen ale skor taky obrovsky co nam rastie na zahrade 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?