Kúpa záhrady v novej záhradkárskej oblasti a chatka

Dobrý deň, ide sa vytvoriť nová záhradkárska oblasť, kde bude cca 35 pozemkov na záhradky v OV, elektrika na hranici pozemku. Chcem tam kúpiť záhradku, avšak mám obavy z toho, že tam to ľudia iba poskupuju a nebudu tam záhradkárčiť a pozemky budú iba zarastať, hrozí niečo takéto? Prípadne že ak si budem chcieť oplotiť tak budem musieť oplocovať aj to čo niekto nebude chcieť oplocovať, lebo pozemok iba kúpi a nebúde ho riadne užívať...ako to funguje, nemáte nejaké skúsenosti? Môže sa v záhradkárskej oblasti stavať malá murovaná chatka 5x4 m, prípadne zložiť mobilná chatka? Ďakujem za Vaše rady!
Odpovedať
@pasmogazy ak je to zahradkarska oblast patriaca pod Zvaz zahradkarov, tak tam je v stanovach, ze sa moze pouzivat na rekreacne ucely a na pestovanie rastlin, nie napriklad na chov zvierat. a dalsia podmienka je ze treba sa o zahradu starat a kosit tak, aby to neskodilo susedom. neobhospodarovane zahradky su podla stanov odobrate clenom. ak ta zahradkarska osada vznikne tak, ze to bude vlastnictvo pozemkov, tak na svojom pozemku si moze kazdy robit co chce. a je mozne ze niektore nebudu obhospodarovane. tak ako aj neobyvane domy a pod.
Odpovedať
@pasmogazy s tym ci niekto obhospodaruje alebo neobhospodaruje svoj pozemok sa musis zmierit. Pre niekoho je predstava obhospodarovania zelenina "od plota po plot", pre ineho travnik a 10 tuji, pre niekoho ovocne stromy, pod ktorymi 2x rocne pokosi. Ak to kupujete do OV, tak kazdy si s tym nalozi ako uzna za vhodne a kym neprekroci nejake pravidla a dohody, tak s tym nic nenarobis. O tom ci sa tam budu dat stavat chatky o tom sa pise aj v uzemnom plane, aj v stanovach osady. Na toto ti nikto neda odpoved, to si musis zistit sam. Aj si sam musis zistit ako to bude s elektrinou, vodou, spolocnymi cestami, oplotenim, parkovanim, vyvozom smeti... K plotom este tolko: Nikoho nemozes nutit aby si postavil plot, ked plot chces postavis si ho sam, na svojom a za svoje. Keby ste sa o plotoch dohodli, to je ine, ale ked nebude o plotoch dohoda tak tiez sa musis zariadit podla okolnosti.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?