Choroba vinica - prosim o pomoc - cim mu pomoct?

Dobry den, vinic mi napadla nejaka choroba, prikladam fotky, cim mu pomoct? Vyzera ze postupne vyschne. Vopred dakujem.
Odpovedať
Toto vyzerá na perenospóru. Je to jedna z najčastejších hubových chorôb viniča a šíri sa najmä za daždivého počasia. Treba jej predchádzať postrekmi.
Odpovedať
@mtn uz je pomaly september, v oktorbri by tak ci tak listy zacali opadavat, takze je celkom dobre, ze sa prejavila az teraz, niekedy sa objavi uz v juni, to uz je potom ohrozena aj uroda. Uz s tym nic nenarobis, je to hlavne vplyvom pocasia. Proti kazdej hubovej chorobe sa bojuje preventivne, ked sa prejavia priznaky je uz neskoro. Treba postrekovat celu sezonu, riadit sa hlavne pocasim, ked ma byt dlhsie vlhko je cas preventivne postriekat, nemusis striekat kazdy tyzden. Nastastie uz mame na trhu dost bio mednatych pripravkov, netreba uz striekat ani bordovskou miesaninou a aj kuprikol uz nemusime pouzivat. Do buducej sezony mas casu dost na studium aj na nakup pripravkov.
Odpovedať
Profilova fotka
Aj sa prosím o radu. Napriek tomu,že som používal všetky ovocinárské termíny na ošetrovanie ovocných stromov dostal som sa na pokraj zúfalstva. K vôli masívnemu napadnutiu višne moníliou/10 ročná/. som ju musel vyrezať. Jablká napadli osy,tie som postupne zlikvidoval tak na 80ˇ%, ale napriek tomu do nahryznutých jablk zbývajúce zanášajú moníliu, tak isto slivky Jojo sú masívne napdnuté moníliou. Nevýhodu mám v tom,že som sám na okraji lesa,najbližie záhrady sú cca 600 bm. Čo môžem ešte urobiť,napadnuté plody sa snažím oberať a likvidovať.Kto poradí??????
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?