Čučoriedka

Ahojte, viete prosim čo tejto čučoriedke je? Listy sú čudné, kvety sú normálne a keď som jej prestrihol jeden konárik nebola suchá. Dve čučlriedky hneď vedľa sú OK Ďakujem za všetky rady
Odpovedať
Profilova fotka
nemohli jej uskodit nejake mrazy alebo tak?
Odpovedať
Nie som si istý, lebo mrazi boli ešte predtým ako mala listy a jej dve kolegyne sú v naprostom poriadku
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 mesiacoch
Podarilo sa Vám prísť na príčinu? Podľa fotiek sa mi zdá, že aj naše čučoriedky majú rovnaký problém.
Odpovedať
Zdravím, chcem sa spýtať, tiež mám teraz problém s čučoriekami. Mám na jar naraz sadených 6 koreňov do 90 litrových maltovníkov do zeme. Na spodu som spravil diery na odvod prebytočnej vody. Dal som donich originál substrát na čučoriedky. Čučoriedky dokonca aj rodili. 5 koreňov má pekné prírastky, darí sa im. Jeden koreň ale neprosperuje. Začali mu teraz od spodu žltnúť a opadávať listy, je to odroda Duke, mala mať z tých odrôd najväčšie plody, ale mala malinké a neskoro. Neviete prečo sa tej jednej nedarí, resp. čo naznačujú tie žltnúce a opadajúce listy a žiadne prírastky? O všetkých 6 sa starám rovnako. Ďakujem.
Odpovedať
Žiaľ nepodarilo sa mi dopátrať, čo za ochorenie to je. Rastlinka je už KO
Odpovedať
@sealsk Hmm keď som nad tým rozmýšľal, tak mal som dva substráty. Jeden bol pekná rašelina taká s väčšími kúskami aj, taká mi prišla lepšia. A druhú som mal takú, tiež podla popisu mala rovnaké vlastnosti (PH) ako tá prvá, ale bola taká divná, taký akoby prach, aj farbu mala bledšiu, zle nasiakavá, akoby jemné piliny. Tú som použil pod ten jeden koreň, ktorý neprosperuje. Jedine tým by to mohlo byť. Ostatné som dnes pozeral, mladé výhonky od zeme 60-70cm majú
Odpovedať
@kajo873 je horuco a sucho. Tiez mam cucoriedky v nadobach a presne toto sa im zacalo diat, konkretne dvom, ktore su na vacsom slnku. Zanedbal som polievanie, niektore konce konarikov dokonca pocas dovolenky uschli. Teraz som ich zacal zalievat denne, aspon 5 litrov do jednej nadoby, ideal viac a rozrobil som hnojivo na cucoriedky. Paradne sa pozbierali.
Odpovedať
No mne sa to stalo na jar, kedy horuco nebolo a zem bola mokra. Original substrat Agro na cucoriedky som tam dal. 2 umreli a jedna prezila a zarodila
Odpovedať
@sealsk nechcem nic hejtit, ale s tymito substratmi ja nemam dobru skusenost :/
Odpovedať
Ja som práve nemal žiadne skúsenosti takže som na to doplatil
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?