Dierky na listoch slivky

Prosila by som kto vie, o aké ochorenie sa jedná na mladej slivke a s čím sa to dá zničiť. Slivku Jojo som pravdepodobne kúpila ako priesadu už chorú, lebo hneď po presadení na listoch po krátkom čase sa začali objavovať dierky. Vopred ďakujem.
Odpovedať
Mam ten isty problem na mladych stromkoch.Ide o nosanika slivkoveho tusim. Tych nosanikov je viac. Je to nocny chrobacik ziviaci sa listim. Inac ak si nim zamoris zahradu bude ti obzierat vsetko. Ako mne minuleho roku. Su na to postreky,da sa tomu predchadzat no nezabranis. Myslim Radom 22 sa vola.
Odpovedať
@hilbery Niektore odrody maju s dierkovitostou listov problem, napr inak vyborna slivka Hanita.Myslim ze proti dierkovitosti sa odporuca po opade listov v jeseni a skoro na jar pred pucanim postrek mednatym pripravkom napr Kuprikol.
Odpovedať
Doteraz som musel 3x striekať proti dierkovitosti, na jar kuprikol a potom Signum a Sylit.
Odpovedať
Na floraservis.sk o dierkovitosti.
Odpovedať
Ďakujem všetkým, mladá slivka ešte nemala plody a ani teraz nemá tak neviem, či by som nemohla striekať a zničiť škodcu už teraz a nečakať až prejde na iné stromy. A tiež neviem či by bolo múdrejšie vykopať mladú chorú slivku keďže ešte nemala plody ( a nevie sa či bude mať zdravé plody) a nájsť si odrodu slivky,v spoľahlivom obchodíku, ktorá je odolnejšia a posadiť ju. Ocením váš názor. Ďakujem.
Odpovedať
@hilbery Preco vykopat, slivke v podstate nic nieje,bude rodit zdrave plody.Aj ja mam na niektorych slivkach dierkovitost.Pokial to nieje extremne ....
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?