Dula, choroba alebo škodca?

Dobrý deň. Poprosím o radu čo sa stalo tejto Dule a čo stym? Dakujem.
Odpovedať
@hetino1 nemal si tam nahodou drvoplena? ta diera pokracuje aj hore? zober kus drotu, spicku zahni ako maly hacik, s kus posparat ci na nieco nenatrafis. Ja som to mal tak na mladych jabloniach, nenapadna dierka a potom hnusoba vo vnutri co mi to obzierala 😞 som musel radikalne poskracovat vsetko. Jednu podobnu mam na kmeni, lebo to urobil vo vyske cca 60cm, to by som musel stromcek uz len vykopat, tak som ho vystrural, orezal do zdraveho dreva, zatrel balzamom a zda sa ze sa zacala rana pomalinky zavalovat.
Odpovedať
@hetino1 mozno by ti vedel poradit @aaamajo87 ten sa mi pisal ze s nim bojuje 😞 ak to teda je drevotoc resp. drvoplen
Odpovedať
Hore som niečo rozmackal, videl som len mravcov... Celé som to vyčistil, nechal zaschnúť a zatrel steparskym voskom. Má to význam, alebo ju radšej vykopať a dat tam druhú? Viac ma bude mrzieť ked uhynie za pár rokov ako teraz.
Odpovedať
@hetino1 Ahoj, mne sa niečo podobného stalo na mladých orechoch. S vysokou pravdepodobnosťou je to drvolpleň (drevotoč) ako spomínal @peterpe. Asi v po polroku od výsadby som obiavyl dierky a zaplnené pilinami a zisťoval čo to je. Zopár stromov bolo napadnutých cca 20 cm od zeme. Dieru som trochu zväčšil a do chodbičky strčil drôt a špáral čo to išlo. Po vytiahnutí drôtu boli na konci drôtu zbytky červa. Ranu som vtedy ani nezatieral, nechal proste tak. Teraz po 2 rokoch strom pekne kôrou zakryl celú dieru. Orech rastie ako ostatné nenapadnuté.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?