Obschnuté vrcholky listov

Prosím poraďte! Na mojej rastlinke Phlenodium Aureum alebo nazývanej aj Blue Star začali takto vysychať končeky listov. Pritom udržiavam pôdu stále vlhkú aj zvlhčujem listy aspoň 3x denne, je umiestnená v polotieni, takže spáliť sa od slnka tiež nemohla. Listy by mali byť zeleno-tyrkisové ale namiesto toho sú zeleno-hnedé. Čo môžem robiť zle?
Odpovedať
@sarah212 a ma vhodny substrat? Toto je pravy epyfyt, cize potrebuje velmi lahky a vzdusny subtrat, najlepsie je zohnat bud bromeliovy alebo namiesat korovy s kokosovym vlaknom a listovkou. Moze byt aj orchideovy, ale nie ten cisty korovy, ale s obsahom kokosoveho vlakna alebo raselinnika (nie raseliny). Moja je zasedena v substrate pre epyfyty, v zavesnom samozavlazovacom kvetinaci spolu s anturiami, pred vychodnom oknom a rastie ako diva, je modra. Obcas sa stane, ze jej obschne list. Nerosim, polievam podla potreby, ked nie je v zasobniku voda, hnojim ju hnojivom na orchidey, ale len obcas. Tej tvojej asi najviac vadi substrat a preto jej odchadzaju korene a tym padom zasychaju aj listy. Je to jedna z najtolerantnejsich papradi na pestovanie v byte, len jej treba dat vhodnu podu.
Odpovedať
@zita19 Ďakujem veľmi pekne za radu 🙏🏻, substrát hneď vymením, ja ju mám asi len mesiac-dva v pôde z obchodu, ale pokúsim sa ju opatrne presadiť a snáď sa vráti do života. Ďakujem ešte raz ❤️
Odpovedať
Profilova fotka
tiez sa mi to stalo, nemal vhodny substrat, po nejakom case sa spamatala 🙂
Odpovedať
@alieninka ja už som zmenila substrát a myslím, že už sa to pomaličky zlepšuje. Aký substrát ste použili vy? Špeciálny pre epyfyty?
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?