Padanie mladych priesad

Co vam pomaha pri padani klicnych rastlin? Da sa to este zastavit vobec ak to raz zacne? Pripadne nejaku prevenciu pouzivate?
Odpovedať
ked zacne, nepoze ani svatena voda. Ja mikrovlnkujem substrat, vymyvam nadoby dokladne a prelievam ich horúcou vodou. Vraj pomahaju vysevne substraty kolonizovane spriatelenými hubami, zatial som nevyskusala, staci mi dodrziavat zakladne hygienicke opatrenia
Odpovedať
@zita19 vazne? mne sa zda ze som niekde zachytila ze sa to da zastavit 🤔
Odpovedať
@frflos toto som nasla a aj to sa pouziva preventivne https://www.floraservis.sk/previcur-e...
Odpovedať
Padání klíčních rostlinek je houbová choroba. Tato choroba se vyvíjí za určitých podmínek- hustý výsev, přemokřený substrát a teplo. Když zabezpečíte, aby substrát ve kterém máte vyseta semínka nebyl trvale přemokřený, dáte si pozor aby semena nebyla vyseta příliš na husto a budete udržovat normální pokojovou teplotu, tak máte vyhráno. Nemusíte nic propařovat ani používat různé drahé přípravky. Problém bývá při výsevu do velkých misek, kdy při kraji je často už substrát vyschlý, ale uprostřed je stále vlhký, mokrý (odtokové otvory jsou většinou jen v rozích). Proto vysévám vždy po pár semínkách do kelímku od kávy a zalévám opravdu opatrně, třeba jen dám dvě tři polévkové lžíce vody. Znovu zaliji, až je povrch substrátu suchý.Takto to dělám velmi dlouho a nikdy mně nic nepadalo, ať už jsem použil svůj kompost, zeminu ze zahrady nebo kupovaný substrát. Ve všech těchto zeminách je ta houba, která způsobuje padání přítomna, ale když nemá podmínky, tak neroste (stejně jakákoliv jiná houba).). V ladimír
Odpovedať
@mrbig46 no vsak problem je ten, ze roky to robim rovnako a zrazu takyto problem. A co je sranda, ze nepadli vsetky nakoniec, len cca tretina. Niektore som presadila a prezili
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?