Paprika -opadávanie listov

Ahojte pestujeme papriku teda zatiaľ ešte iba priesady. Sú pomerne pekne vyzreté avšak nedávno nám začali schnúť listy a opadávať. Pôvodne som si myslel že to bude zlý stanoviskom a spálené od slnka avšak nieje to tým. na spodnej strane listov sa nachádzajú čierne bodky. Vedeli by ste mi poradiť čo to môže byť ? Hľadal som aj tu na fóre avšak nenašiel som adekvátnu odpoveď. Ďakujem
Odpovedať
a netreba ju uz presadit do skleniku alebo tak? ze uz jej vadi byt takto?
Odpovedať
Profilova fotka
No my máme papriku ale listy veru neopadávajú tak neviem, čo to nejaká choroba ju chytila alebo čo.
Odpovedať
Profilova fotka
no nasa toto nerobi, tazko povedat co jej moze byt to ma na kazdom jednom liste co?
Odpovedať
@tomtom172 ako sa darí paprike? Vyzerá,že ju navštevuje neželaný hosť, húsenica, ak ju cez deň nevidíš, môže byť v pôde a vyliezť a škodiť v noci. Tie bodky sú pravdepodobne jej vylučky
Odpovedať
Profilova fotka
Ahojte, vcera vecer som nasla listy v takom istom stave a s flakmi. Bola som zhrozena, ze co sa deje? A ako napisal Tom, nasla som tam liezt dve male biele husenicky, ktore som cez den nikdy nevidela. Ani za svet ma nenapadlo, ze mozu urobit takuto sarapatu.
Odpovedať
Ahojte tak nakoniec sme aplikovali postrek Karate Zeon 5CS a situácia sa zlepšila teda paprika uz prestala tak upadať a rastliny sú vitálnejšie.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?