Paradajky- choroba stonky

Dobrý deň, jedna z našich paradajok pestovaná vo vnútri v črepníku vyzerá takto. Tie "bradavice" boli najprv len na spodnej časti stonky a postupne sa rozšírili vyššie...najnovšie z nich vyrastajú aj takéto akoby korienky. Na nete som našla len jeden článok kde sa to podobá: http://blogs.cornell.edu/livegpath/ga... ale nie som si istá pretože listy zatiaľ vyzerajú byť v poriadku. Stretli ste sa už s niečím podobným? Ďakujem.
Odpovedať
@nicole_crystal_smith veľmi dobre píšeš, že vyrastajú korene. Sú to korienky, paradajka má schopnosť aj zo stonky pustiť korene, čo sa využíva keď sa vysádzajú , dávajú sa hlbšie a ony si vytvoria nové korene a tým môzu čerpať viac výživy .
Odpovedať
Profilova fotka
Veru, sú to korienky, aj moje to občas robia 😉
Odpovedať
@nicole_crystal_smith z kazdeho chlpa na stonke vie paradajka vytvorit koren. Ked mas este miesto v kvetnaci dosyp im zeminu, ked nie, tak nechaj tak, tie korene sa predlzia a pojdu do pody
Odpovedať
Ďakujem za odpovede, potešili ste ma, že to nemusí byť nič vážne 🙂 dosypeme hlinu a uvidíme.
Odpovedať
vidis, ze ti tu dobre poradili, tak sa uz nebudem opakovaat. no tiez som ti chcel napisat, ze to nic vazne nie je
Odpovedať
Profilova fotka
Jasné, to sú korienky.
Odpovedať
Profilova fotka
@nicole_crystal_smith snad to pomoze vasim paradajkam, daj potom vediet, dobre? som zvedavy 😎
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?