Paradajky - sadenicka odhnita alebo odhryzena?

Poradi mi prosim niekto? Cim je sposobene taketo odumretie paradajky? Krasna sadenicka uz mozno 40cm vysoka a cast stonky jemne pod zemou bud odhnila, alebo ju nieco zozralo... Dakujem
Odpovedať
Profilova fotka
Že by Slizňák?
Odpovedať
@similsk To mam najvacsie podozrenie. Ale granule metarex rozhadzane, zeby uprednostnil tuto rastlinu? Listy vzdy obzrali, ale cele stonky?? Este som to nemal.... 😞
Odpovedať
@focus3ccd su odhnite. Odrez to zhnite aj prve dva listy, strc do pohara s vodou az po treti list, do tyzdna maju korene a mozes ich vysadit
Odpovedať
@similsk chlpate rastliny sliziaky neobzieraju
Odpovedať
Dakujem za reakcie, vyskusam... Skusim menej polievat a aj to dam zakorenit..
Odpovedať
Mne sa to stalo tiez a na vine sú medvedíky,Inak, „v zuboch“ ho majú hlavne záhradkári, ktorým tento vytrvalý hmyz dokáže spôsobiť citeľné škody. V koreňovej zelenine vyhryzáva diery, zeleninovým priesadám obhrýza korienky. Ako sa pred ním brániť? Medvedík nevie skákať a ani v podstate len tak vzlietnuť, takže mechanicky prostredníctvom rôznych nádob a fliaš sa dospelí jedinci dajú pekne pochytať. Takisto je osvedčená preventívna ochrana, v rámci ktorej ide o ničenie hniezd medvedíka aj s vajíčkami. Spôsobov ako to spraviť je celkom dosť. Prečítajte si tento článok a svoj ideálny spôsob ako medvedíka obyčajného vyhnať zo svojej záhrady určite nájdete.
Odpovedať
Mne toto každoročne urobí niečo na uhorkach. Stonky sú akoby spolovice zozratw niektoré rastliny to nedajú niektoré bojujú. Vždy čo nájdem okolo rastliny sú mravce.... 🤷 Ale našla som aj pár tenkých hnedých " nohatých" húsenic ale netuším čo to je.
Odpovedať
Rastlina pustila korene za dva tyzdne. Bolo chladno, hned ako sa oteplilo, tak vyhnala kvantum korenov. Tak mozno nieco z nej este bude.
Odpovedať
Podľa toho ako vyzerá koreňová časť pôvodnej rastliny tak sadíš priesady rovno. Ja mám dlhoročne odskúšané sadenie "pololežmo". Jamu pri sadení nekopem do hĺbky, ale vykopem jarček, zalejem vodou a do blata položím priesadu, ktorú na konci opatrne vyhnem smerom hore (asi 1/3 až 1/2) a zasypem. Vytvorí sa tak lepší koreňový systém. Ešte jedna finta: keď vylamujem výhonky a nájdem nejaký veľký, pichnem ho do zeme podľa predchádzajúceho popisu a on zakrátko zakorení tiež a začne rásť.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?