Svetlé listy čerešne, usychanie halúzok

7. jún 202240

Prosim Vas, vie mi niekto poradit co je s ceresnou? Listy su bledo zelene, niektore haluze mi schnu a ceresne su male a ubohe. Zakvitla nadherne. Na jar a jesen jej davam zelezo.

 • @jana_buchamerova  Vyzerá to na chlorózu, zelené pletivo a zvyšok bledý. Ale železom by sa to malo spraviť. Skúšali ste aj postrek železom na list?
  Prípadne pri chloróze chýba aj iný prvok, čítal som to niekde, ktorého nedostatok bráni príjmaniu železa. Teraz si to nepamätám už presne.

  Ak schnú konce to bude zasa monilióza. Je to z roka na rok horšie. Susedovi 15 ročná čerešňa odišla. Najskôr mala listy ako vaša a potom pošla.
  Mne sa dokonca tento rok monilióza objavila na ozdobnej čerešni Sakura, nechápal som.

 • @kajo873  dakujem velmi pekne. Vykopala som pri nej tri jamy a dala este hnojivo. Tak uvidim. Na jesen dam este zelezo

 • To je na kôskovinách najhoršie, že čím viac sa staráme hnojíme a pod. tým oslabujeme nové výhony a sú zraniteľnejšie a viac a viac nám moniolóza stromy ničí, tento rok je katastrofálny mne marhule skoro odišli, musel som vykonať radikálny rez neuveriteľná moniolóza, konce konárov úplne uschli....

 • @gelko  Marhule posledné tri roky bez postreku pred kvetom a po kvete postrekom Signum dostanú riadnu moniliózu.
  Aj s postrekom som mal napadnutú jednu malú haluz ale prežila.
  To isté aj višne.

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém