Svetlé listy čerešne, usychanie halúzok

Profilova fotka
Prosim Vas, vie mi niekto poradit co je s ceresnou? Listy su bledo zelene, niektore haluze mi schnu a ceresne su male a ubohe. Zakvitla nadherne. Na jar a jesen jej davam zelezo.
Odpovedať
@jana_buchamerova Vyzerá to na chlorózu, zelené pletivo a zvyšok bledý. Ale železom by sa to malo spraviť. Skúšali ste aj postrek železom na list? Prípadne pri chloróze chýba aj iný prvok, čítal som to niekde, ktorého nedostatok bráni príjmaniu železa. Teraz si to nepamätám už presne. Ak schnú konce to bude zasa monilióza. Je to z roka na rok horšie. Susedovi 15 ročná čerešňa odišla. Najskôr mala listy ako vaša a potom pošla. Mne sa dokonca tento rok monilióza objavila na ozdobnej čerešni Sakura, nechápal som.
Odpovedať
Profilova fotka
@kajo873 dakujem velmi pekne. Vykopala som pri nej tri jamy a dala este hnojivo. Tak uvidim. Na jesen dam este zelezo
Odpovedať
To je na kôskovinách najhoršie, že čím viac sa staráme hnojíme a pod. tým oslabujeme nové výhony a sú zraniteľnejšie a viac a viac nám moniolóza stromy ničí, tento rok je katastrofálny mne marhule skoro odišli, musel som vykonať radikálny rez neuveriteľná moniolóza, konce konárov úplne uschli....
Odpovedať
@gelko Marhule posledné tri roky bez postreku pred kvetom a po kvete postrekom Signum dostanú riadnu moniliózu. Aj s postrekom som mal napadnutú jednu malú haluz ale prežila. To isté aj višne.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Možem niekoho poprosiť o radu? Mám čerešňu, cca pred 5 rokmi preštepená, strom cca 8 ročný, zasadená do ílovitej zeme pri Dunaji Kvitne, ale plody opadnú. Čo môže byť problém?
Odpovedať
@objavovatel ma opleovaca v blizkosti? Ceresne nie su samoopelive
Odpovedať
Ďakujem za upozornenie, sú čerešne v okolí cca 1 km. Je to veĺa?
Odpovedať
@objavovatel opelovac maximalne do 20 metrov od stromu
Odpovedať
@zita19 Ďakujem krasne 😉
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?