Tucnolist - veľa opadanych listov

Dobrý deň. Potreboval by som poradiť ohľadne nášho asi 25r tučnolistu. Cez leto je vonku na terase v polotieni... Všetko ok.. Ale teraz ako je vnútri tak každý deň po zbierame asi 10 až 15 opadanych listov + má nejaké fľaky. Vedeli by ste nám poradiť o čo sa jedná alebo čo sa deje? Ďakujeme
Odpovedať
moze to byt sok k premiestnenia, tie opadane listy mi niektore pridu ako slnkom spalene. Ja by som mu dala suchu dietu aspon na mesiac, pooberala poskodene listy. Inac vyzera, ze mu nic nie je, ale skontrolujte ci nema vlnatku alebo puklice, to neviem posudit, ale moze byt, ze ho nieco napadlo. Mne na vlnatku jedem pred rokmi umrel
Odpovedať
Ďakujem a co je to ta vlnatka? Ako to mam skontrolovať?
Odpovedať
A áno tie listy co je fotka kde sú na strome sú spálené od slnka ale tie neopadavaju vôbec
Odpovedať
@pahs https://cs.wikipedia.org/wiki/Vlnatka...
Odpovedať
Asi bol sposobeny "sok", ze si ho zvonku rychlo premiestnila do vnutra a to mohlo sposobit to, ze ti listy opadaju
Odpovedať
Profilova fotka
Jan:Je celkom zdravý jeden list opadne a druhý narastie.Na fotke vedieť že vyháňa.
Odpovedať
Áno vyháňa stále nové len sa mi zdá ze dosť veľa opadava
Odpovedať
Toto je za dnešnú noc
Odpovedať
Profilova fotka
Nie je jú veľa polievat ona má zásobu vody v listoch.Staci raz za 3.tyzdne.
Odpovedať
Problém stále pokračuje... Stále veľa opadáva... Nejaké nové rady pls?
Odpovedať
@pahs priznám sa, že tučnolist som nepestovala , tak táto otázka: on má mať bodkované lístky? Na úplne prvej fotografii po zväčšení vidieť bodky na niektorých listoch. Ak to nie je typické , tak to môže byť aj škodca, To by vysvetlilo aj, prečo sukulent ( pochádzajúci z púšte ) na slnku v našom podnebí má slnkom spálené listy , asi už boli poškodené. Bodkované listy a postupne opadavajuce sú prejavom napr. roztočov.
Odpovedať
Tie spálené listy od slnka práveže neopadavaju. Zhadzuje listy tak ako každý rok len teraz o mnoho viacej a teraz už aj pekne zdravé listy 😞
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Ja mám 6.tucnolistov to je zákon prírody že opadávajú listy,keď bol premiestňovaní z von ku do vnútra.Nechajte ho tak nevšímajte si ho on si poradí
Odpovedať
@evamama bodky na tučnoliste sú normálne, nie je to žiadny škodca
Odpovedať
Nice https://clippingpathca.com/wedding-ph...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 5 mesiacoch
Neviete mi poradiť co sa sním deje? Po presunuti na terasu ako každý rok začal cervenat
Odpovedať
@pahs neoslahlo ho v noci, u nas dnes bolo len 5°, aj papriky na zahrade chytili fialovu do listov.
Odpovedať
Neviem, dúfam ze nie. Ak náhodou aj áno myslíš že sa rozoberie?
Odpovedať
@pahs Červená sa, lebo má veľa slnka/svetla. Presťahovanie z vnútra von býva problém. Keby bol vnútri, bol by zelený. Daj ho do tieňa. Sukulenty bývajú vonku príjemne červené, ale tento tučnolist je červený príliš, potrebuje momentálne menej slnka.
Odpovedať
On je v tieni... Slnko ma len pri západe asi hodinu
Odpovedať
@pahs hadam ano, nemam skusenosti kolko vydrzi
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 11 mesiacoch
Ako sa darí vášmu tučnolistu ? 🙂 ja som si práve jeden kúpil.. síce taky veľky ako váš bude asi tiež za 20 rokov 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?