Vinič

Dobrý deň, chcela by som sa poradiť ohľadom viniča, asi tak v priebehu augusta začali schnúť listy a opadli.. viď foto ake ostali výhonky Ďakujem za radu
Odpovedať
Nedostal perenosporu? Asi kvoli tomu pozhadzoval listy. Teraz uz nic, vo februari ho ostrihas a buduci rok bud budes dufat, ze nebude pocasie priaznive plesnovym ochoreniam alebo budes striekat. Bud nejakou chamiou alebo pocas celej sezony pravidelne nejakymi bio mednatymi pripravkami (je ich teraz na trhu dost)
Odpovedať
Áno budeme musieť často ošetrovať. Ja len nechápem prečo mnohí starí rodičia mali milión hrozna a určite nikdy nestriekali
Odpovedať
@tnt_1 my máme vinič na záhrade 20 rokov, nikdy sme nič nestriekali, až predvlani schytal všetko čo mohol a nemali sme nič. Odvtedy striekam biopostreky a úrodu sme zachranili
Odpovedať
Profilova fotka
no pekne, zaujimave ze 20 rokov nic a zrazu to je treba. a co schytal aj mraz ci vyslovene ho napadla niaka pliaga?
Odpovedať
@leuscha chytil perenosporu v takej miere, ze uz to bolo vazne, stratil viac ako polovicu listov. Potom este aj to malo strapcov co boli chytilo bortritidu a my sme nemali skoro ziadne hrozno. A to mame same tokajske "buriny" co fakt nikdy nijaku starostlivost nepotrebovali a rodili ako dive aj napriek tomu ako sme ich my "odbornici" strihali. Vlani aj tohto roku sme ho striekali cuprotonicom a hrozna bolo dost, tohto roku sa krasne podrzalo au kym mu nezacali opadavat listy, vtedy ho uz oberame, lebo by ho vtaky pozrali. Este je v chate odlozenych asi 20 kil, takze este nejaky cas budeme vyjedat. Sused ma stolove hrozno, viacero odrod, ten nema nic uz dlho. Kym este zil stary pan, tak ten to striekal, ale ako sa pominul, tak je to len semeniste chorob pre vsetky hrozna naokolo.
Odpovedať
Profilova fotka
tak to je velka skoda take nieco. a zase ono je velmi narocne sa o hrozno starat a este ked to nema clovek len ako hobby ale ako zivobytie a ziadne dotacie k tomu.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch

Odpoveď na príspevok od leuscha:

no pekne, zaujimave ze 20 rokov nic a zrazu to je…
@leuscha aj môj dedko mal veľký vinohrad, striekal 2x do roka modrou skalicou a nič viac, dnes by vinič neprežil...
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?