Žltnutie listov na višni

Profilova fotka
Dobrý deň potreboval by som poradiť ohľadom višne túto jar zasadenú. Všetko bolo ok ale asi v máji my postupne začali žltnúť listy. Stromček bol ošetrený syllitom 65P proti dierkovitosti listov a zároveň aj proti škvrnitosti listov. Keďže je pomerne tento rok teplo bez zrážok tak som sa domnieval že sa asi o škvrnitosť nejedná ale listy postupne žltnú ďalej hlavne teda tie staršie od koruny smerom von. Chcem sa len utvrdiť v mojom názore že sa nejedná o pliesnovú chorobu ale o prirodzený priebeh. Bol by som nerád ak by po prvej zime višienka zmrzla 😉😊. Ďakujem za radu. Jedná sa o višnu vtáčiu.
Odpovedať
@lukas_vacula preco listy zltnu netusm, skor by som to pripisovala tomu, ze este nie je dostatocne zakorenena a v podstate hladuje. Dokladne preliat jednorazovou vysokou davkou zavlahy (aj 5 vedier vody jedno za druhym hned ako voda z predchadzajuceho vsiakne. Dopriala by som jej aj hnojivu zalievko alebo postrek na list.
Odpovedať
Je nejak cerstvo presadena? Vsimla som si olemovanie dobre. Prekyprila by som okolo kmena zem a poriadne zaliala. Kludne aj vedro ako uz bolo napisane vyssie a uvidis, ci jej to pomoze alebo nie. Mozno by sa aj prihnojenie hodilo, nech naberie co najviac zivyn do seba
Odpovedať
Ahojte, ja osobne by som ju zrezal tie spodné konáre by som odstránil úplne až na konárový krúžok na kmienok a skrátil ostatné o tretinku na vonkajšie očko, aby spevnela do koruny a vytvorila si základ pevnej koruny....
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
@lukas_vacula Hm, osobne by som dodal stromu výživu vo forme Mg a Fe (tekuté) na list aj zálievku na koreň. Odroda asi nebude višňa vtáčia, ale bude to druh višne na podpníku čerešňa vtáčia - Čerešňa vtáčia (Alkavo) je bujne rastúci podpník s neskorým nástupom do rodivosti. Je základným podpníkom pre čerešne, výška stromu v dospelosti dosahuje 5 - 6 m. Tento podpník sa vyznačuje svojou dlhovekosťou.
Odpovedať
Tak zltnutie listov - vo vseobecnosti plati, ze je to sposobene nadmernym polievanim. Ale toto je tak pri izbovych rastlinach, neviem, ci to plati aj pri stromoch vonku. Skor asi nie, ale nic lepsie mi nenapadlo. 😄
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?