Zožltnutý bambus šťastia, čo robiť?

Dobrý deň, čo môže byť príčinou zožltnutého bambusu? Viem mu nejako pomôcť? Čítala som, že príčiny môžu byť rôzne, no neviem, ktorá je najpravdepodobnejšia. Bambus mam už nejaký ten polrok, ale žltnúť mi začal len pred pár dňami. Bambus nie je vo vode, ale posadený v zemine.
Odpovedať
Toto nie je bambus, podla mna je to ten "stastny bambus", ktory je vlastne druh draceny. Moze to sposobit privela vody, priame slnko (asi blbost uprostred zimy, vsakze), alebo aj chlad.
Odpovedať
odrez ho o dve kolienka nizsie, pusti novu ruzicu. Ta zelena by sa dala vylomit z kmienka a zakorenit vo vode. Treba ho menej polievat a dopriat mu rozptylene svetlo
Odpovedať
@zita19 ďakujem vám veľmi pekne . A ešte mám otázku. O dve lolienka pod zožltnutou časťou ste mysleli , ano? Pretože sa to rozšírilo a už sa mi začali chytať aj listy
Odpovedať
@kvietok221 odrezat asi pol cm nad prvym zelenym kolienkom. Ale ked sa to rozsiruje, tak tam bude problem s preliatim. Nepolievat az kym sa nezmatozi
Odpovedať
@kvietok221 chcem sa len opytat, ze ci to bol povodne ten, co sa predava vo vode a potom si zo zasadila? Po akom case sa moze zasadit normalne do zeminy?
Odpovedať
@ruskiana cim skor presadis tym lepsie, oni sa uz predavaju s korenmi
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?