Co pouzit aby pes necikal na kvety,kriky

Zdravim,potrebujem poradit. Pes obhryza ,ci ocikava, kriky,kvety apod v zahrade. Je to cca 9mes.krizenec slov.cuvaca a zlateho retrivra. Obhryza vsetko,prisiel som v zahrade o hrozno, ribezle,ai.kricky. Ocikava mi tuje vidim , ze niektorim uz cierneju konariky. O vyhrabavani kôry v predzahradke ani nehovorim. Ma volieru, no nechcem ho do nej zatvarat,lebo zatvoreny pes nie je strazny pes. Ohradit predzahradku som skusil,no taky väcsi pes s tym nemal problem likvidovat to. Vraj su na to spreje, ci ako to riesite vy. Manzelku uz to prestava bavit,a chce ho dat prec. No ja nesuhlasim,a zatvorit ho nechcem. Ani mučit nejakym obojkom s elektrosokmi. Je vobec nejake riesenie ak chcem psa aj peknu zahradu......a kludnu manzelku? Dik za odpovede. 🤔
Odpovedať
Unaveny pes = stastny pes, este stasnejsi majitel. Pes, ktory sa nudi pacha psie kusy. Psa treba ustvat, nie sice na smrt ale treba mu dat dostatok moznosti na vybehanie a na zabavu pod dohladom, ked nie tak si zabavu najde sam. Toto je este stena v puberte, takze skusa a skuma okolie. Ono sa to casom ukludni, dovtedy musite spravit organitacne opatrenia aby pes vybil energiu pod dozorom a aj technicke opatrenia aby sa nedostal tam kde nema. Na toto nezaberu ziadne postreky, na toto treba cas venovany psovi.
Odpovedať
Váš havko je teraz vo veku podobnom ľudskej puberte - nevie sa zmestiť do kože. Ale práve toto je aj vek, kedy ho treba dôsledne vychovávať. Má predpoklady byť inteligentný ale učiť ho treba. Existuje aj radikálnejšie riešenie - elektrický obojok 😬 . Ale trochu vášho času a dôrazné fuj a nesmieš by malo stačiť. :)
Odpovedať
Tiež máme psíka v záhrade, náš bude mať teraz už štyri roky amstaff :) my sme rozdelili dvor menším plotom, v jednej časti môže byť sám a v druhej iba s nami. To vyhrabavanie by sa mohol odnaučiť, to je ešte mladý psík. Náš zase kopal jamy, cez leto, aby sa mohol chladiť... Ale veľké a hlboké, tak ho muž párkrát za to vyhresil a odnaucil sa od toho. A to ocikavanie by aj mňa zaujímalo... Pozerala som dávnejšie na webe ''psiu toaletu'', takú rurku (aj drevenú, aj plastovú som našla) v ktorej vraj ostane pachova stopa a bude chodiť iba tam. Neobjednavala som to, tak neviem ako to funguje, ale ak to tu niekto má, budem rada ak napíše či to naozaj funguje :)
Odpovedať
@maphteth Nie elektricky obojok to nie. Brat to pouzil na svojom psovi,a nasledky boli zle. Kedze pes nechapal co sa deje. Normalne osalel,lebo nemal prirodzeny respekt. Inac mate pravdu je to pubertak. Viem,ze ma skusa,testuje co si moze dovolit. Ja sa pri hrach s nim skusat spravat uz od stenata,ako dominnantny vodca svorky,t.j Nikdy ho nehladim po hlave, ale raz pri stretnuti po boku papule. Ak ma nazlosti,schmatnem mu rukov papulu,stisnem zavrcim a odsotim ho. (Funguje na 1000%, hned sa prestane divocit) a ked zase vycerim na neho zuby a odchadzam. Pribehne ako baranok a chce sa hrat. Hrame sa,len ked ja sa chcem hrat. Ak ma to nebavi,proste oddidem. Mam to s videa od pana co zil x rokov vo vlcej svokre a svoje poznatky radil aj chovatelom psov. No ako odnaucit psa,ocikavat,ci okusovat kriky tam nebolo. Ano je pravda,ze sa nudi. Kedze sme v praci ma cely dvor pre seba,tak vymysla hluposti. Asi fakt musime preckat tu jeho pubertu a setrit na obnovu zelene. :)
Odpovedať
@pavol2010 tak ho zatvorte do kotercakeď ste v práci, po príchodse domov bude pod dozorom, a keď pochopí čo robiť nesmie môže byť na voľno. Mám skúsenosti s chovom psov, môj brat dokonca naučil svoju svorku poľovníckych psov chodiť v záhrade po chodníčkoch medzi hriadkami aby neničili úrodu. Chce to iba trpezlivosť a určite sa aj vám podarí vychovať dobrého psa. Veľa úspechov.
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 3 mesiacoch
@pavol2010 hracky, hracky, hracky. My mame kludnejsie plemeno, ale dostal 1 moje topanky, a ma bazilion hraciek. K tomu odporucam pred odchodom do prace do vybehat na pol hodinku- hodinku. Bohuzial ste si vybral plemeno, ktore potrebuje vela pohybu.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?