Pes a záhrada

Máme psa a kupujeme záhradu. Ako viem zabrániť tomu aby mi všetko ocikával, prípadne trhal, vyhrabával? Ako sa správajú vaše psíky v záhrade? Náš je celkom divoký jackrussel, takže živel...
Odpovedať
@arachnofobicka mame aj psa aj zahradu  celkom si rozumeju. Je vychovany tak ze vie, ze vyhrabavat nemoze. Obcas kadetade cvrkne, tomu nezabranis. Inak ziju v dokonalej symbioze ;)
Odpovedať
@arachnofobicka unaveny pes = stastny pes, ktory sa nenudi. Takze uhnat (samozrejme primerane, veku, fyzickej kondicii a velkosti psa). Najlepsie na prechadzkach a hrami (aportik a podobne). Znudene psy s prebytkom energie si vacsinou same hladaju "zabavu" a sposob ako vybit nadbytocnu energiu. Niektore z nudy zeru papuce, ine z nudy "zahradnicia".  Samozrejme treba pocitat, ze sem tam sa najde aj v zahrade nieco nadpriemerne zaujimave, co treba hlbkovo preskumat ale ak bude mat pes dostatok inych aktivit, tak sa zahradniceniu venovat nebude. A ocikavat? S tym sa treba zmierit, lebo je to jeho teritorium, musi ho oznackovat pred pripadnymi votrelcami. Ale ak bude nauceny, ze toaleta sa vykonava mimo zahrady alebo na urcenom mieste, tak to nebude az taka katastrofa.  Ale to chce chodit so psom mimo zahradu aj niekolkokrat denne, aspon jedna dlha prechadzka denne. Pes, ktory ma jedinu prilezitost a priestor na vykonanie potrieb a na aktivitu len dvor a zahradu bude samozrejme cukat a kadit kedy mu bude treba a tam, kde sa bude prave nachadzat. Pes by mal pochopit, ze zahrada je len dalsia izba v byte, kde sa nekadi, necura. Sam na to nepride, toto je na vas aby ste ho dód malicka k tomu viedli a vychovali. My mame zahradu v zahradkarskej osade a vsetci nasi psi sa este aj na zahrade pytali von ako sa pytali z bytu. A zahradniceniu sa tam tiez nevenovali.
Odpovedať
@netrpezliva @zita19 dakujem za odpovede. Ide o to, ze ten nas hafanek je fakt divoch, asi to ti juckrusseli maju v povahe. Ked sme boli u niekoho na navsteve tak sa divocil, veru aj vyhrabaval, trhal. Snazime sa ho vybehat a zabavit, ale zvladne zjavne viac ako dvaja dospelaci dokopy 😒😞 Neviem ako to na zahradke vyriesime, mozno aj nejakym oplotenim uzitkovej casti. So psikom sa samozrejme rozlucit nechceme a po zahrade sme tuzili uz roky takze tej sa tiez nevzdame 😕
Odpovedať
@arachnofobicka asi budete musiet siahnut po nejakom kompromise
Odpovedať
Profilova fotka
@arachnofobicka hej toto plemeno je velmi aktívne. Treba mu určiť hranice hned na začiatku čo smie a čo nie. Predpokladám, že ovláda nejaké povely, tak treba ho naučiť aj v novom prostredí ako sa správať. Len budte dôsledný a trpezlivý a on to pochopí.  Žiadne kričanie, nedajbože násilie. Všetko s kludom a trpezlivosťou a určite to zvládnete. Ja mám dve feny na záhrade a vedia sa správať, okrem cikania na trávnik, to som zanedbala a teraz trpím😉. Držím palce nech sa vám tam dobre bačuje aj s hafanom, určite bude šťastný za pobyt na čerstvom vzduchu.
Odpovedať
@jurenikova krik ani nasilie nahrozi.  Ďakujem za rady 🙂
Odpovedať
Bud si podla mna spravis nejaku zabranu, aby sa tam nedostal, alebo ho proste budes ucit, ze sa to nesmie
Odpovedať
@ericka753 ano presne to je asi jedine riesenie. Zabrany velmi nechcem, skusame vychovu, len toto je tazka povaha psik, ma svoj vlastny rozum, je to divoch 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 2 rokoch
Mám psa a je vlastne veľmi lenivé robiť problémy haha. Zrejme to záleží na psovi.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?