Co je to za pavúka ?

Vie prosím niekto co je toto za pavúka. Prvý krát ho vidím a dosť ma desia tie farby tak ze ci nahodou nekúše nie je jedovatý. (Most pri Bratislave)
Odpovedať
a ešte tu je zpredu :dizzy_face
Odpovedať
Kutnik, bežný pavúk 🙂 žiaden strach
Odpovedať
Toto teda kutnik nebude s tou zltou farbou ... pripada mi jednoznacne ako pradiarka, pozor na nu 😉 Ja som tento rok riesila u nas na pozemku pavukov, lebo som si myslela, ze mame pradiarky, ale sa z nich vykluli iba pavuky "šesťočko", boli bledsi aj tmavsi hnedi .... ale s tym zltym zadkom aj s tym pasikom to je podla mna pradiarka, skuste si to dat niekde overit, ale ked porovnavam fotky z netu a tu vasu, tak je to ona
Odpovedať
Profilova fotka
@kacarina cim je ta pradiarka nebezpecna, ked hovoris, ze na nu treba dat bacha?
Odpovedať
je jedovaty?
Odpovedať
@kacarina ďakujem za info, dali sme ho mimo pozemok 😬.idem Google ze co je ta pradiarka zač, v živote som predtým takto zfarbeneho pavúka nevidela
Odpovedať
@hronkanka @katink vraj jediny jedovaty pavuk u nas, aj v spravach to bolo, niekto hovori, ze sa ho netreba bat a ze je v pohode, inde pisu, ze bolavo uhryzne a moze clovek skoncit aj v nemocnici, ked je citlivejsi, alergicky, atd ... ja som pre istotu opatrna, aj kvoli deckam, aj ked beznych pavukov sa nebojime, len sa zlakneme, ked odniekial nejaky vybehne 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?