Ako donútiť čínsku ružu kvitnúť?

Profilova fotka
Mám tri čínske ruže (ibištek čínsky) už niekoľko rokov, ale ešte ani jedna z nich mi nekvitla. Čo spraviť, aby zakvitli?
Odpovedať
@dalibor_piska nasla som taketo rady: Rastlinu prihnojte dva razy mesačne viaczložkovým hnojivom na kvitnúce izbové rastliny. Nemala by byť umiestnená na príliš teplom a slnečnom mieste, v blízkosti spotrebičov sálajúcich teplo ani v prievane.
Odpovedať
nemohla by si sem pridat aj priamo fotku?
Odpovedať
@dalibor_piska maju rast v malom kvetinaci, nie miniaturnom ale dost malom, strihat ich treba kazdu zimu a prihnojovat hnojivom pre kvitnuce rastliny so snizenym obsahom dusika
Odpovedať
toto si pamätám už ako malá, že našim kvitla fakt že raz za uhorský rok 😄 neviem čím to je, aj mala dosť svetla, ale akosi nechcela vôbec zakvitnúť viackrát do roka. ani neviem teda, že či je to vôbec reálne 😄
Odpovedať
my sme ju takisto mali a kvitla neustale, ale zrejme zalezi, kde ju polozis. niektorym kvetom sa viac dari na vychodnej strane, inym zase na zapadnej, bohuzial to treba pri kazdej jednej rastline takto prisposobovat 😄 niektore su neskutocne narocne 😄
Odpovedať
Mal som ju tiež,ale kvitla mi az potom ked som ju premiestnil na miesto s dostatkom svetla
Odpovedať
@branojan no podla mna su narocne uplne vsetky rastliny 😄 kazdej proste nevyhovies 😄 pre niektore mas doma idealne podmienky, ale aj tak sa im po case moze zacat nieco nepacit, a ty mas velakrat problem zistit, ze co to vlastne je 😄 inym zase tvoje domace prostredie nemusi vyhovovat ale ze vobec 😄
Odpovedať
Profilova fotka
Tak podľa mňa sa žiadny kvet nedá "prinútiť" kvitnúť 😄 Buď má vyhovujúce prostredie alebo nemá, s tým nespravíš asi nič, pokiaľ sa mu nepáči tam, kde je. Čítala som a vraj pri týchto čínskych ružiach veru nie je úplne jednoduché, aby kvitli viackrát do roka. Skúsenosť nemám, ale verila by som tomu. 😄
Odpovedať
mi nenapadlo sa nad tymto nejak zamyslat, mamina ju ma uz roky rokuce a kvitne jej pravidelne, ale je pravda, ked si to tak vezmem teraz, ze ma ju v obyvacke hned tak pri okne, ze ozaj ma svetlo stale, ci zima ci leto, stale jej svieti.
Odpovedať
@dalibor_piska maly kvetinac, ostrihat v januari a vela svetla, hnojivo a voda. Ma rada aj pobyt vonku pocas leta
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?