Ako zachrániť kaktus

12. jan 20212

Dobrý deň!
Rada by som sa opýtala..
Neviem čo je s týmto kaktusom (viď foto). Možno hnije? Neviem. Lebo som ho nijak nepreliala. Mám aj iné kaktusy a tie sú v poriadku...
Je veľmi mäkký a hnedý.
Dá sa nejako zachrániť?
Na iných stránkach som čítala, že by sa dal zachrániť (nejakým rezom), ale nenašla som nikde presný postup.
Bol to dar a preto mi na tom celkom záleží. Preto ďakujem za odpovede!

• @kaktusxklara  odrezat aspon centimeter nad tym odhnitym, mozno aj viac az do zdraveho tkaniva, nechat tyzden na vzduchu zasychat a potom zasadit do zmesi hrubeho strku a perlitu, ale len do malej priehlbinky a zabezpecit ho palickami aby sa nevyvracal. Bud pusti korene alebo nie, vlhkost substratu udrziavat len miernym rosenim na povrch
    A urcite si ho preliala. kaktus na suchu vydrzi mesiace, tyzden plata pri korenoch ho dorazi. Ak ho mas v kvetinaci v obale, nemas vobec kontrolu o tom kolko vody stoji na spodku

• @kaktusxklara  odrez to co je zdrave, tak ako napisala zita, zasadit do substratu na kaktusy. Ono sa to zda ze clovek vela nepolieva, ale napriklad kolega v praci poleje kaktusy raz za uhorsky rok, asi ziju z toho co tam nadycha alebo co, ale su paradne.

Pridaj príspevok

Nenašli ste čo ste hľadali?

hľadať len v názvoch tém