Bambus štastia nekvtine

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, už veľmi dlho pestujem bambus šťastia, ktorý mám vo vode so skalkami, a všimol som si že posledné 3 roky je ako keby stopnutý/zamrznutý. Listy na ňom nerastú, a aj tie ktoré boli trochu uschnuté alebo zvädnuté, tak sú stále také isté, vôbec sa nemenia. Čítal som, že táto rastlina celkom rýchlo rastie, takže preto sa obraciam sem, neviete ako ho mám znova "oživiť"?
Odpovedať
@filip10sk bambus stastia je len druh draceny (nie bambus aj ked sa pod obchodnym nazvolo lucky bamboo predava). Tie kvitnu velmi vzacne a len ako dospele rastliny, co tie vyhonky vo vode nastrkane nie su. Keby to aj bol bambus, tak ten kvitne raz za mnoho desiatok rokov, takze to by si sa nacakal. https://bambooska.sk/sk/blog/17/zahad... Tie tvoje draceny nastrkane vo vode uz davno vycerpali zasoby zivin, ktore mali ked ich pestovali na predaj, uz len v tej vode prezivaju. Mas dve moznosti, bud ich presadis do zeminy a tam budu rast a prosperovat alebo ich budes pestovat v hydroponickom roztoku. Zmes hnojiv na hydroponiu je bezne dostupna, treba ju kupit a postupovat podla navodu
Odpovedať
Čo by ste mi doporučili vy, mám to dať do zeminy alebo to naďalej pestovať vo vode? Všimol som si, že korene na tom bambuse rastú, dokonca pred cca 3 mesiacmi aj pustil malý púčik, ale od vtedy sa vôbec nezmenil stále je rovnaký. Raz čas mu aj nakvapkám do vody také tekuté výživy v malom množstve, ktoré dávam rastlinám v zemine, aby mal nejaké tie výživy.
Odpovedať
@filip10sk ja som za zeminu, len pocitaj s tym, ze uz to nebude to co je teraz. Kazda rastlina si uz bude rast svojim zivotom a tempom. Tie lucky bamboo to su rastliny pestovane na spotrebu, podobne ako rezane, pri dalsom pestovani ti narastie toto.
Odpovedať
Ja budem len rád, ak aj niečo takéto z toho bude 😄 Ten môj aktuálne vyzerá takto
Odpovedať
Profilova fotka
to aj zvykne kvitnut? 😄 ja som ho mala zakazdym presne len takto vo vode a potom proste zahynul. moze dlhodobo byt takto vo vode, ci sa to ma presadit radsej?
Odpovedať
@alieninka nie, za normalnych okolnosti nekvitne. Co s nim dalej pisala som vyssie
Odpovedať
@filip10sk ale aj ten vyzera super a kedze nekvitne aj toto je uspech nie? 🙂
Odpovedať
Profilova fotka
hej tiez by mi stacil v takejto verzii. v praci sme mali niekolko ale ta voda v ktorej boli vyzerala hrozne, to je ok, ked je to len tak v pohari?
Odpovedať
Profilova fotka
@filip10sk a to mu staci len taky pohar s vodou alebo to mas este nieco ine? 🙂
Odpovedať
a ked chcem aby mi kvitol, to treba nejaky specialny kupit?
Odpovedať
@branojan niektore draceny kvitnu aj v nasich podmienkach, ale tie podmienky musia mat idealne. Inac kvet draceny nie je nicim zaujimavy, snad len vonou. A lucky bamboo je dracena, nie bambus Bambusy, prave bambusy kvitnu raz za mnoho destroci, ich kvitnutie je zahadne, pretoze kvitnu vsetky z jedneho druhu naraz bez ohladu na vek a to kde rastu. https://bambooska.sk/sk/blog/17/zahad...
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 4 mesiacoch
Tak ozývam sa po dlhšej dobe, bambus je už takmer 4 mesiace v hline a nevidím žiadné zmeny, akurát mi tie väčšie listy zožltli a zoschli 😒 Bambus pravidelne zalievam a už 2 krát som ho aj hnojil, aby mal nejaké živiny, ale bez výsledku :/
Odpovedať
Článok sa načítava...
Profilova fotka
Počujte, kde sa oplatí tento bambus kúpiť, že sa mu fakt bude dariť? Lebo ako stalo sa viackrát že sme v nemenovanom obchode kúpili rastliny a veru rýchlo vykapali aj keď sme sa o ne starali.
Odpovedať
@darho toto su rastlina "na spotrebu" asi ako rezane kvety alebo cibuloviny na jar. S dalsim pestovanim sa nepocita, preto sa o nich aj tak staraju, kym ich vypestuju. Ked ju kupis a pestujes este cele tyzdne len na cistej vode stratia aj poslednu snahu zit. Ak by si ich hned po objaveni prvych korenov zacal pestovat v hydroponickom roztoku, tak by im to dalo ziviny zvysila by sa sanca na dalsie pestovanie v substrate
Odpovedať
Vies co v mojej byvalej praci ho roky rokuce mali v takom cudnom nechutnom pohari s vodou, ze som mala pocit ze odkraca sam, ale veru vyzera ze sa mu tam casom celkom darilo a postupne sa rozrastol.
Odpovedať
@zita19 takže z toho môjho bambusu už asi nič nebude, však? 🤔
Odpovedať
@filip10sk asi nie
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?