Juka - mäkký kmeň

Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, je normálne, že juke rastú listy zospodu od koreňov a nie na kmeni? Juka pred cca mesiacom pustila nové listy zo zeme myslím že od koreňov a hore na kmeni začali listy odhnívať. Listy som sa snažil nejako zachrániť, tak som ich odrezal a dal do vody, kde sa prijali a vypustili korene. Kmeň juky sa mi zdá, že stále mäkne a preto by som potreboval poradiť ako ho zachrániť, mám ho nejako zrezať?
Odpovedať
@filip10sk fotka by pomohla, ale ak vyrazili nove ruzice od korenov, tak ich tam nechaj a kmen zrez. Treba rezat zvrchu salamovou metodou az kym nenarazis na dvetle zdrave pletivo. To treba nechat tak, ona potom nahodi nove ruzice. Ale ak ti zacal odhnivat kmen, tak to bude zapricinene najskor preliatim. Juku treba nechat preschnut medzi zalievkami, korene nikdy nesmu stat vo vode. A ano, je normalne, ze juka je olistena od spodu, to len casom straca spodne listy ak su prestarnute alebo poskodene a rastu len tie na vrchole. Keby mala idealne podmienky, mala by listy po celej dlzke kmena, ale z estetickych dovodov sa pestuju hole kmene, dokonca vo "velkochovoch" sa listy odrezavaju, lebo tak su atraktivnejsie pre zakaznikov
Odpovedať
Odrezal som asi polovicu z kmeňa. Kmeň je v strede dosť vodnatý, čo je dosť divné, keďže juku polievam len vtedy, keď je zemina suchá. Kmeň ešte tak divne zapácha, je to normálne?
Odpovedať
Profilova fotka
fotka by dost pomohla, takto je tazko rozmyslat ci je to ok alebo nie 🙂
Odpovedať
Diskusia pokračuje po 1 roku
Dobrý deň, mne tiež odumrel kmeň, listy sa z neho na novo zakorenili, môže z tých listov ešte niečo byt? Kmeň z nich asi na novo nenarastie že?
Odpovedať
@mrs_drobna narastie, len mu to potrva roky
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?