Starostlivost o fialky

Kupila som si fialky, poradite mi ako sa o ne starat? Na ktore okno je lepsie ich dat? Na vychod, alebo zapad? Alebo je to jedno? Co s odkvitnutymi kvietkami, mam vytrhnut, alebo nechat tak?
Odpovedať
Uplne najdolezitejsie je polievat ich este menej ako malo, premokrene korene ich zabiju, mali by byt na svetlom mieste ale nie na slnecnom upale, hlavne v horucom lete. Polievat iba podmokom a az ked je poda uplne preschnuta, naliat vodu do podmisky, a co sa nevpije do pol hodiny vyliat. Hnojit netreba, presadzat tiez nie, len keby boli moc prerastene. Odkvitnute kvetne stonky nechat zavadnut a potom stonku vysklbnut
Odpovedať
@marrietta ja používam hnojivo na africké fialky, a darí sa im. Mám ich na západnej strane, neznášajú priame slnko a premokrenie
Odpovedať
@iris13 @marrietta fotka je z mibulého roka, teraz oddychuj :)
Odpovedať
@iris13 krásne ti kvitli, nádherné. Mne zopár kvietkov len nahodia vždy
Odpovedať
@zita19 mama čo má staršie sú už na takej nôžke až sa vyvaľujú
Odpovedať
@marrietta Áno, som zvedavá či ma potešia aj tento rok. Nemôžem sa im venovať tak, ako by som chcela, ale snaď mi to prepáčia :)
Odpovedať
@marrietta tie staci prisypat keremzitom, budu pevne v kramflekoch a nebude im hnit krcok
Odpovedať
@iris13 tak potom pridaj fotky, nech ukazem tym mojim, ako maju vyzerat :)
Odpovedať
@zita19 keramzit to su tie hnede veci take?
Odpovedať
@marrietta ano, to su tie hnede tvrde hovienka ;-)
Odpovedať
@zita19 to si pamatam z detsva, kazdy kochel sme tym mali zasypany :D
Odpovedať
@marrietta no ono to jeden cas bolo In ako sa dnes hovori, ale totoalna blbost to nie je a ja ho pouzivam casto. Naprikad do kochlikov s muskatami sa nasype do starej silonky, rozoprestie po dne, na to sa nasype zemina a vysadia muskaty. kebyze moc prsalo nastoja nohami vo vode a ked ich treba vyberat, tak nevyberas ako Popolusa. Ja som to dotiahla do dokonalosti, ked som muskaty pestovala. Vyvrtala som v kochli asi 3 cm nad dnom dieru, prevliekla cez nu koniec z tej štrinfle a ked tam bolo fakt vela vody, ony cez tu strimflu pekne vykvapkala ale zas ked som polievala, tam mi vsetky nevytekala cez diery na spodku (mala som truhliky bezdierkove).
Odpovedať
Článok sa načítava...
@zita19 ale my sme to mavali tak navrchu nasypane :-D
Odpovedať
@marrietta vsa aj ja. Ja som to minule leto sypala do vsetkych truhlikov na balkone, lebo drozdy mi vykopavali priesady. A este som v nich mala spilky napichane, lebo sa po nich spacirovali holuby 😠
Odpovedať
@zita19 co su spilky? 🤔
Odpovedať
@marrietta špilky alebo aj špajle. Tie tenke drievka co sa na nich navlieka raznici ;-)
Odpovedať
@zita19 aha, lebo ja poznam nazov spulky, to boli volakedy take plastove veci na ktorych bola namotana nit do siaceho stroja :-D
Odpovedať
@marrietta ľpulky poznam aj ja. Špilky su u nas na vychode, ale teda zamotala sa mi hlava do praclika, kym som si spomenula ako to volala moja zahoracka babka :-D :-D
Odpovedať
@zita19 inak s tymi spulkami sa super hralo :D babka bola krajcirka a mali sme toho za plny kufor :-D
Odpovedať
@marrietta vsak aj u nas, dedo to de pece hadzal a ja uz 30 rokov opatrujem poslednu co pouzivam na pletenie dutiniek
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?