Starostlivosť o zanedbanú(?) palmu

Zdravím, Presťahovaním som "zdedila" túto palmu. Neviem vôbec aký je to druh. Pri koreňoch ma veľa suchých listov, tie ktoré išli ľahko vytiahnuť som odstránila, zvyšok som nechala. Zalievam 1-2x do týždňa aby nebola premokrená. Vôbec nevyháňa nové lístky. Viete mi poradiť ako s ňou naložiť?
Odpovedať
@veronero nie je to areca? http://www.sieberz.sk/termek/areca-pa... Ma rada stale vlhku podu.
Odpovedať
@veronero tieto palmy maju uzasnu vlastnost - perfektne cistia vzduch 🙂 Musi byt v teplej izbe svetlej, niekde kde teplota neklesne pod 15 stupnov a mala by mat dostatok vlahy, mozes ju aj postriekat vodou a hlavne treba prihnojovat...ale to v obdobi jar-jesen skor.
Odpovedať
@veronero ale je krasna 🙂
Odpovedať
Dakujem vam, nebola som si ista ci to je areka alebo nie. A najma tie pozasychane listy pri korenoch ci je to v poriadku, alebo to treba vytahat, lebo sa mi naozaj zda ze je v zlom stave, tak uvidime casom ci to spolu zvladneme :)
Odpovedať
@veronero inak moze jej byt v tej nadobe uz aj tesno 🤔 mozno by zniesla presadenie a teda prihnojenie
Odpovedať
@vyrehotana praveze korene nevidim ze by sli hore, tak som presadzanie zatial neriesila. ale skusim ju jemne prihnojit. a zalievala som ju iba tak aby nepreschla, asi skusim teda vydatnejsie a aj rosit, najma teraz ked sa v dome stale kuri a je tam suchsi vzduch.
Odpovedať
@veronero ano ten suchy vzduch im moc nesvedci
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?