Zavlaha kvetov pocas dovolenky

Ako riesite zavlahu izbovych kvetov a celkovo rastlin ked ste na dovolenke?
Odpovedať
@cokoladovyjoe polozim kvety na pekac naplneny vodou a pomaly si cucaju. Tie z balkona dam dnu aby sa neprazili na slnku ;)
Odpovedať
@chillichilli dakujem..vyzera to tak ze nik tu na dovolenky nechodi :P
Odpovedať
Profilova fotka
@cokoladovyjoe ja zvyknem kvety riadne nadopovať vodou, čo to ide, nech majú zem dlhšie mokrú a "vonkajšie kvety" čo potrebujú piť častejšie, dám radšej dovnútra. to je keď som preč pár dní (napr. predĺžený víkend). ak idem na dlhšie, tak im hľadám kvetysittera 😉premýšľala som aj nad tým, že by možno pomohlo položiť na vrch kvetináča napr. potravinovú fóliu, nech sa voda neodparuje, ale tam by som sa bála, aby zem nezačala plesnivieť. má s týmto niekto skúsenosti?
Odpovedať
@petradum 😄😄😄😄 kvetysitter je krásne slovo 😄😄😄 žiaľ nikoho takého širokoďaleko nemám. Ešte som premýšľal nad tým, dať vedľa kvetináča misku s vodou, do nej namočiť jeden koniec knôtu a druhý zapichnúť do zeme. Myslíte že by taký trasport vody mohol fungovať? 🤔😒
Odpovedať
@cokoladovyjoe ja som toto citala s handrou ale nemam to vyskusane
Odpovedať
@firefly21 tak ja to teda skusim otestovat, dakujem 😉
Odpovedať
@cokoladovyjoe potom daj vediet ako to dopadlo 😀
Odpovedať
@firefly21 haha tak kandricka asi nie je moc vhodna, bolo mokre vsetko dookola 😄🤔
Odpovedať
@cokoladovyjoe aha no skoda, to ma mrzi ze som zle poradila, niekde som to citala, asi to autor rady nemal odskusane v praxi. Dakujem :)
Odpovedať
@firefly21 neporadila si zle, podla mna to moze fungovat, len som asi pouzil nevhodnu latku, alebo som to zachytil nejak nesikovne 😉 napad je to dobry a nasiel som ze by to mohlo fungovat, vyskusam ked sa vratim dom nieco vymysliet 🙂
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?