Ako zazimovať ruže?

Poradite? Ako zazimovavate ruze? Krickove aj stromcekove... a strihate ci nie?
Odpovedať
Nestriham, jedine odkvitnute vyhony za prvym patlalocnym listom, ktory smeruje von z krika. Krikove prisypem mulcom tak na 10 - 15 cm. Stromcekove sa vraj maju odviazat od opory, sklonit k zemi a prisypat kompostom. Druhy sposob je obalit korunu papierovym vrecom, jutovinou alebo bielou netkanou textiliou. Ziadne igelity, folie a uz vobec nie cierna netkana textilia.
Odpovedať
@zita19 no si neviem celkom predstavit ako ich sklanam k zemi tie stromcekove...a hlavne ako sa tam udrzia 😬🤔 Papierove vrecko sa asi pod snehom tiez roztrha nie? Ta jutovina vyzera ako dobra volba 🙂 Alebo biely netex?
Odpovedať
Staci len ostrihat,tak 2/3 odstrihnut,oni si cez zimu poradia sami.Striha sa na jesen.
Odpovedať
@spuchlina ked pouzijes to papirove 50 kg vrece (alebo 25 kg) co sa pouziva na balenie muky (ja teda neviem ci ich este vôbec niekto predava) tak to vydrzi bez problemov. Staci navliest, mierne zatiahnut pod korunkou a potom omotat spagat okolo aby sa to spevnilo. Samozrejme za predpokladu, ze pri nich mas poriadny kolik, ktory siaha az do koruny a nie nejaku bambusovu palicku.
Odpovedať
@zita19 hej tie vrecia predavaju ale bojim ci sa nerozmoci
Odpovedať
@winnenden strihat aj krickove aj stromcekove?
Odpovedať
@spuchlina moja teta roky rokuce zimovala stromcekove v takych vreciach a nerozmocili sa
Odpovedať
Krickove urcite a tie stromcekove neviem ake su stare alebo velke.Pokial su stromcekove mlade ,tak by som tiez riesila obalit nejakym vrecom,ja by som volila jutove vrece.Urcite v zahradnictve predavaju ochranne vrecia
Odpovedať
@winnenden dakujem, tiez sa mi jutak zda dobra volba
Odpovedať
@zita19 otazne je ci ta dnesna kvalita je rovnaka ako volakedy..mozno skusim pre porovnanie aj papierove aj jutove. Dakujem :-*
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?