Aký druh kvetu, kríku odporúčate na svah?

30. jún 201920

Dobrý deň.
Chcela by som sa spýtať všetkých, ktorí máte skúsenosti, aký typ rastlín, kríkov,... odporúčate vysadiť na svah okolo domu ( aby aj pekne vyzeral, ale zároveň sa nezosuvala pôda? ) Nechceme dávať okolo celého domu skalku, preto by ma zaujímalo (aké druhy odporúčate, kedy výsadba, kde ste nakupovali, a pod.) Zatiaľ som sa dočítala, že najčastejšie sa vysádza " Skalnik-rôzne druhy" - nebudete niekto predávať, resp.kde ste kúpili,..?

Zároveň sa chcem informovať, či je podľa Vašich skúsenosti potrebné bezpodmienečne svah spevniť - georohožami (kde najvýhodnejšie objednať), geotextiliou (kokos, juta), tvarnicami,...alebo postačia aj rastliny a kríky?

Veľmi pekne ďakujem za každú radu 🙂.

 • na svahy su vhodne skalniky a plazive borievky. Na prvotne spevnenie je lepsia jutovina, kokos je pridrahy. Georohoze sa pouzivaju pri vyssich svahoch, velkych sklonoch a tam treba vytvarat kapsy z georohoze uz pri navazke.
  Velmi dobra alternativa je jutovina so zatkanymi travnymi semenami kombinovana s drevinami. Kym sa dreviny rozrastu a spevnia svah trava zakoreni a pokial nedojde nejaky privalovy dazd, tak uspesne podrzi svah aj niekolko rokov a netreba tak husto vysadzat dreviny
  Je mozne kombinovat spevnenie svahu jutovymi rohozami, vysadbou napriklad rozchodnikov a potom skalniky.
  Co je najlacnejsie a najlepsie prave pre vas si treba spocitat a riadit sa podla vasich podmienok

 • @kimiki  Rakytnik

Pridaj príspevok

  Nenašli ste čo ste hľadali?

  hľadať len v názvoch tém