Anglicke ruze, ruze typu Pierre de Ronsard, stromkove ruze

Dobrý deň, rada by som sa spýtala milovníkov ruží, ako je to s týmito nadhernymi ruzami. Nikdy som sa o ruze nestarala, ale strasne by som si chcela tento druh nasadit, kedze je ale drahy rada by som sa spýtala ci je to nárocné, na co prihliadat alebo radsej zacat s niecim obycajnym, jednoduchsim. Teoriu neskor dostudujem...skor z praktickej stránky ma to zaujíma. A tiez ma zaujíma, cítala som ze je ideálne viac ruzí sadit aby vynikli, ale ja by som asi len jednu chcela.
Odpovedať
@zoynka3 nuz ruze maju vela skodcov a roznych chorob, ak nemas skusenosti tak by som vsadila najskor na nejake obycajne aby som sa zoznamila s ich pestovanim ;)
Odpovedať
Pri stromcekovej ruzi treba davat pozor na to aby ju vietor nevylomil, takze potrebuje poriadnu oporu, silny kolik zatlceny do dostatocnej hlbky, taky vysoky aby prechadzal celou korunkou, uviazat 2x v kmienku a este niekolkokrat vyviazat vetvocky v korunke Druha vec je ochrana korunky v zime, Treba ju balit do niekolkych vrstiev bielej netkanej textile alebo jutoviny, ziadny igelit, ziadna cierna mulcovacia textila. Potom treba zvladnut rez, aby pekne kvitla. Choroby a skodcovia su ina kapitola, ale pri jednej ruzi sa to da ustriehnut a vcas zasiahnut. Najvacsia pliaga su vosky, ale pri stromcekovej forme staci nalepit lepovy pas na kmen aby ich mravce do korunky nevynasali.
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?