Čo vysadiť okolo vyvýšenej terasy?

Ahojte, potrebovala by som poradiť, čo vysadiť okolo vyvýšenej terasy. Niečo celoročné , nemusí to byť úplne vysoké, šírka cca do 50cm. Predsavujem si tam nejaké kríky, okolo toho malé skalky, no neviem vôbec, čo vybrať. Budem vďačná za každú radu 🙂
Odpovedať
Asi hlavne aby to bolo vysoke, ci? Co je priorita, aby to pekne vyzeralo alebo aby vam susedia nenazerali do dvora a nevideli, co sa deje na terase? 😄
Odpovedať
@martiza skôr asi mi ide o ten výzor, niekoľko metrov pred terasou je už oplotenie, tam planujeme dať tieniace siete + možno vysadiť časom nejaké tujky... tu si moc neviem predsaviť, aby bolo niečo v podstate koľko, 2 metrové ? zároveň by to aj tienilo do obývačky a jedálne predpokladam
Odpovedať
ja by som zvolil mozno nejaky oleander alebo petuniu. nieco, co ma pekne a bohate kvety. len tieto maju dost rady slniecko, tak neviem ako je ta vasa terasa situovana, ci sa im tam bude pacit. ale tieto dve mi hned napadli ako prve. my mame aj bylinkovy "zahon" napriklad.
Odpovedať
Profilova fotka
@hornis Oleander sme mali napríklad aj my, ale fakt si vyžadoval veľa svetla, prišiel mi dosť náročný 😄 A teda vôbec sa mu nepáčilo tam, kam sme ho posadili 😄
Odpovedať
Profilova fotka
ja by som tam dala hned pri terasu vyvysene kvetinace nejake betonove tie teraz letia aby nikto nespadol z terasy hlavne.. ale nie ze polozit kvetinace na terasu ale zboku terasy na tu hlinu ich podavat ale museli by byt vyssie aby presahovali nad terasu 🙂
Odpovedať
ja tam mam levandule
Odpovedať
@sendyhubka20 takto sa mi to dost paci a este to aj krasne prevonia. len pozor, nech tam nezaspite na tej terase 😄 levandulu som totiz pouzival, ked som mal problemy so spankom, pomohlo 😄
Odpovedať
@hornis To fakt? Ako počula som, že je dobrá na spánok, no nejak som tomu neverila. Inak veľmi pekne to vyzerá @sendyhubka20
Odpovedať
1
Na pridanie príspevku sa musíte prihlásiť.
Presunutím fotiek môžete zmeniť ich poradie

Nenašli ste čo ste hľadali?